Ana Sayfa / Haberler / Yılın yem tesisi ilân edildi

Yılın yem tesisi ilân edildi

Amerika Yem Endüstrisi Birliği (AFIA) ile Feedstuffs ocak ayında 2017 Yılın Yem Tesisi (FFOY) programının dört kategoride birincisini açıkladı. Ay sonunda ise genel FFOY birincisi ilan edildi: Mississippi’nin Collins kentinden Sanderson Çiftlikleri genel kategoride yılın yem tesisi seçildi.

yilin-yem-tesisi-ilan-edildi

Amerika Yem Endüstrisi Birliği (AFIA) ile Feedstuffs, 2017 Yılın Yem Tesisi ödülünü dört kategoride ilân etti. Yapılan açıklamaya dört kategorideki ödül dört farklı tesise gitti.
Georgia eyaletinin Cordele şehrinde yerleşik ADM Hayvan Besleme şirketi, ticari kuru hayvancılık yemi bitki kategorisinin kazananı oldu. Mississippi’in Collins kentinden Sanderson Çiftlikleri ise integrator dalında birinci seçildi. Dimmit’ten Westway Yem Ürünleri, sıvı yem kategorisinde üst üste ikinci kez birincilik unvanını elde etti. Wisconsin’dan Animix şirketi ise premiks üretim tesis kategorisinde birinci oldu. AFIA’nın bir ay süren ve IPPE çerçevesinde düzenlenen Yem Üretim Programı’nın sonunda, Mississippi’nin Collins kentinden Sanderson Çiftlikleri genel kategoride yılın yem tesisi seçildi.
Daha önce Yılın Yem Değirmeni adıyla bilinen ödülünün adı 2016 yılında AFIA ve Feedstuffs tarafından değiştirildi. Söz konusu ödül, artık hayvan gıdası endüstrisi için bir karşılaştırma programı olarak kabul görüyor. AFIA üyeliği kapsamında çeşitli yem üretim tesislerinin her birini temsil eden gelişmiş format, dört kategorideki en iyi performans gösteren tesisleri karşılaştırıp bunları ilân ediyor: ticari kuru hayvancılık, integrator, sıvı yem ve premiks. Bunların arasından da ayrıca yılın yem tesisi seçiliyor.
AFIA Yem Üretim ve Düzenleme İşleri Başkanı Gary Huddleston, “Bu tesislerin her biri, 2017 yılı Yem Tesisi programında kendi kategorisinin en üstünde olmayı hak ettiğini göstermiştir. Başvuruları inceleyerek ve tesisler incelemekle geçen aylar sonunda, AFIA bu sonuçları açıklamaktan heyecan duyuyor.” dedi.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …