Ana Sayfa / Kapak Dosyası / Yemleri fiberglas silolarda depolamak

Yemleri fiberglas silolarda depolamak

Fiberglas siloların adalar, yarımadalar ve kıyı bölgeleri gibi nemli ve tuzlu atmosfer koşullarında ve özellikle gece ile gündüz ve yaz ile kış arasındaki sıcaklık dalgalanmalarının geçerli olduğu yerlerde yem depolama için ideal bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

Mario Ardenghi
İhracat Müdürü
AGRITECH SRL

UNI EN ISO 9000-2008 Kalite Standardı sertifikasına sahip özel bir şirket olan Agritech SRL, 30 yıldan uzun süredir yoğun bir şekilde hayvancılık için çeşitli ekipmanlar üretmektedir. Özellikle, Agritech fiberglas yem ve tahıl silolar üretiminde uzmanlaşmıştır.

Bu süre zarfında, önemli bir ölçüde pazar payımızı arttırdık: Şirket şimdi yılda 5 bin silo üretmektedir ve bunların yüzde 85’i Avrupa ve Avrupa dışında kıtalara ihraç edilmektedir.

Yem silolarımız hiçbir şekilde pas tutmaz ve çok hafif olmasına karşın mekanik baskıya karşı (plasikten yapılanların aksine fiberglas yapılar, düşük sıcaklılarda küçülmezken yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında da genişlemez) yüksek bir mukavemet gösterirken uzun bir kullanım ömrü sunar (herhangi bir özel bakım gerektirmeden en az 25 yıl). Fiberglasları ve iletken olmayan yapılar, yem için hem ısıdan hem de soğuktan doğal yalıtım sağlarken çevresel ısının depolara aktarması ile bilinen metal levhalarla karşılaştırıldığında büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu şekilde yem silolarında saklanan yemin yoğuşma etkisiyle bozulmasını engeller. Bu sayede tadında ve yapısında bir değişiklik yaşanmamış olur. Uzun bir süre için hijyenik koşullarda saklanabilirken köprü oluşturmadan daima koni boyunca kolayca akar.

Ayrıca Agritech silolarının tamamı, 67 cm açılı hunilerle beslenir, bu da iç yüzeylerin pürüzsüz olmasına ek olarak, içeriğin tamamen boşaltılmasına, siloda toz ve atık atık kalmamasına katkıda bulunmaktadır (bu durum yemde mantar ve küf oluşumunun ana nedendir).

Son olarak, beyaz ve UV ışınlarına dayanıklı jel kaplama, gövdeleri yağmur ve kar gibi çevresel maddelerden ve UV ışınlarından dolayı eskimesinden korur.

Yukarıdaki özelliklere dayalı olarak, fiberglas siloların adalar, yarımadalar ve kıyı bölgeleri gibi nemli ve tuzlu atmosfer koşullarında ve özellikle gece ile gündüz ve yaz ile kış arasındaki sıcaklık dalgalanmalarının geçerli olduğu yerlerde yem depolama için ideal bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Tüm Akdeniz Bölgesi’nde, Latin Amerika’da ve Uzakdoğu Asya’nın bazı bölgelerinde galvanizli silolara kesinlikle geçerli bir alternatif olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca İskandinavya, Baltık Devletleri ve Kanada gibi son derece düşük sıcaklıktaki bölgeler de başarıyla kuruldu.

Modüler yapıları sayesinde, Agritech’in fiberglas siloları, taşıma masraflarının düşmesine yardımcı olan kamyon veya deniz konteynerler ile büyük miktarlarda nakledilebilmektedir.

Montaj söz konusu olduğunda, iki çalışan 3 saat içerisinde 9 tonluk Agritech’in montajını yapabilir. Bu süre, aynı ebattaki metal siloların montajı için gereken sürenin üçte biridir. Bu, Agritech silolarını her türlü depolama gereksinimi için ucuz, ancak değerli ve dayanıklı bir çözüm haline getirmektedir.

Kontrol edin

YEM DEPOLAMA

Hayvanlara verilen yemin değeri iyi depolamaya bağlıdır. Depolama sırasında hızlı veya yavaş bir şekilde gerçekleşen …