Ana Sayfa / Kapak Dosyası / YEM TEKNOLOJİLERİNDE AR-GE VE İNOVASYON

YEM TEKNOLOJİLERİNDE AR-GE VE İNOVASYON

Hayvansal gıdaya artan talep ve üretimin değişmez gündemlerinden olan verimlilik ve kârlılık diğer sektörlerde olduğu gibi yem üretiminde de araştırma ve geliştirme çalışmalarının önemini kayda değer biçimde artırıyor. 

innovation_feed17Küresel yem endüstrisi, et, süt ve diğer hayvancılık ürünlerine olan artan taleple karakterize edilirken bu da küresel yem endüstrisinde büyümeyi ve inovasyonu etkileyen bir durum ortaya çıkarmaktadır. Aralarında düzenleyici kurumlar, yem tedarikçileri, dağıtıcılar, kilit roldeki yem ve yem katkı maddeleri üreticileri ve işleme donanım ve teknoloji üreticileri olan çeşitli paydaşlar, hayvan yem endüstrisiyle ilgili modern dünyadaki zorlukları aşmak için AR&GE çalışmaları yapmaktadır. Yoğunlaşılan alanlar arasında hayvan yetiştirme, hayvan sağlığı ve refahını geliştirme, hassas besleme, verimli hayvancılık uygulamaları ve sürdürülebilir ve etkili yem katkı maddelerinin belirlenmesi bulunuyor.

Yem pazarının önümüzdeki yıllarda istikrarlı bir şekilde büyümesi öngörüldüğü için sanayi, sürdürülebilir yem bileşen / katkı maddeleri ve verimli yem üretim uygulamalarının arasında olduğu belli hedef ve amaçları başarmaya çalışmaktadır. Endüstri oyuncuları ve diğer paydaşlar ve Avrupa’da Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) ve ABD’de Gıda ve İlaç Yönetimi (FDA) gibi önemli pazarların düzenleyici kurumları, bu tanımlanabilir hedefleri gerçekleştirmek adına önemli oranda yatırım ve AR&GE adımları atmaktadır. Gelecek yıllarda AR&GE ve inovasyonlar, yem sanayisini bu amaçlara doğru bir adım daha yaklaştıracaktır.

Kontrol edin

YEM DEPOLAMA

Hayvanlara verilen yemin değeri iyi depolamaya bağlıdır. Depolama sırasında hızlı veya yavaş bir şekilde gerçekleşen …