Ana Sayfa / Kapak Dosyası / YEM FABRİKALARINDA BAKIMIN ÖNEMİ VE BAKIM TÜRLERİ

YEM FABRİKALARINDA BAKIMIN ÖNEMİ VE BAKIM TÜRLERİ

Remote-Maintenance-kapakVerimlilik, piyasa ekonomisinin en önemli kavramlarından kabul ediliyor. Dolayısıyla yem fabrikalarında üretim kesintisiz devam edecek şekilde programlanmaktadır. Bu ise makinelerin tam kapasiteyle ve sorunsuz şekilde çalışmasına bağlıdır. Bu nedenle üretimde yaşanabilecek muhtemel aksaklıkları en aza indirmenin yolu bakım konusunu etraflı bir şekilde ele almaktan geçiyor.

Bilindiği gibi, onarımdan farklı olarak bakım, herhangi bir arıza yaşanmadan yapılır ve makine ve ekipmanın ömrünü uzatmak, verimini artırmak ve ürünlerin kalitesinde olumsuz etkenlerin meydana gelmesini engellemek gibi faydaları vardır. Arızalanan ya da verimi düşen her bir parça ya da makine üretimin hızını ve kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir.

Kalite ve üretim kapasitesi başta olmak üzere her açıdan rekabet hâlinde olan firmalar açısından üretimin herhangi bir şekilde sekteye uğraması istenen bir durum değildir. Bunun için üretimde kullanılan makinelerin günlük, haftalık, aylık, yıllık bakım ile onarımlarının düzenli ve zamanında yapılması gerekmektedir. Düzenli ve zamanında yapılan mekanik bakım ve onarım sayesinde fabrikalar hem önemli oranda tasarruf eder hem de beklenmedik arızalar nedeniyle üretimde aksamalar oluşmaz.

Yem sektörünün ihtisas dergisi Feed Planet olarak, tüm bu maddeleri dikkate alarak bu sayımızda yem tesislerinde bakım konusuna odaklandık. Dosyada yer alan makalelerin siz değerli okuyucularımıza fayda sağlayacağını umuyoruz.

Kontrol edin

YEM DEPOLAMA

Hayvanlara verilen yemin değeri iyi depolamaya bağlıdır. Depolama sırasında hızlı veya yavaş bir şekilde gerçekleşen …