Ana Sayfa / Haberler / Yem desteği için yeni uygulama geliyor

Yem desteği için yeni uygulama geliyor

Başbakan Binali Yıldırım 2018’de yeni bir uygulamaya geçerek çiftçilere verecekleri yem desteklerini artıracaklarını söyledi.

binali-yildirim

Başbakan Binali Yıldırım, hayvansal üretimde en önemli girdilerden birini oluşturan yem konusunda üreticilere müjde verdi. Başbakan Yıldırım yem için çiftçiye bu yıl büyük destek vereceklerini belirtti.
Et fiyatlarındaki artışla gündeme gelen çiftçilerin maliyetleriyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım’dan sevindirici haber geldi. AK Parti Kırşehir 6. Olağan İl Kongresi’nde katılan Başbakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, 2018 yılında yeni bir uygulamaya geçeceklerini duyurdu. Yıldırım, “Bu yıl tarımda iki önemli kaleme büyük destek vereceğiz. Bunlardan biri mazot, diğeri yem. Tarım desteklerini tam 7 kat artırdık. Türkiye tarımda Avrupa’nın bir numarası oldu. Tarım ve gıda ürünleri ihracatımızı 15 yılda 4 kat artırdık” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan "Yükselen liderler listesine yem şirketleri damga vurdu" başlıklı makalemizde "feedplanet, Londra Borsası ve türkonfed" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

hubuder

Tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) “2019/2020 Hasatına …