Son Haberler
Ana Sayfa / Kapak Dosyası / Yem Değirmenciliğinde Makine ve Mekanik Bakım

Yem Değirmenciliğinde Makine ve Mekanik Bakım

Günümüzde birçok fabrikada olduğu gibi bir yem fabrikasında da üretim, genellikle 7/24 kesintisiz olacak şekilde programlanır. Böyle bir fabrikada verimliliği en üst düzeyde tutmak ise makinelerin tam kapasiteyle, sorunsuz şekilde çalışmasına bağlıdır. Dolayısıyla üretimde yaşanabilecek olası aksaklıkları minimize etmek açısından bu makinelerin doğru zamanda bakımlarının yapılması, yıpranan aksamlarının değiştirilmesi son derece önemlidir.

makine_bakim_feed_09Günümüzün rekabet koşullarında, aralıksız ve istikrarlı bir kalitede üretim yapmak her fabrika için önemli bir konudur. Bunun için de öncellikle kullanılan makinelerin yapılan işe uygun, kaliteli, verimli ve tasarruflu olması gerekir. Ancak bunlar istikrarlı bir üretim için tek başına yeterli değildir. Aynı şekilde bu makinelerin günlük, haftalık, aylık, yıllık bakım ile onarımlarının düzenli ve zamanında yapılması gerekmektedir. Düzenli ve zamanında yapılan mekanik bakım ve onarım sayesinde fabrikalar hem önemli oranda tasarruf eder hem de üretimde aksamalar oluşmaz hem de verimli ve istikrarlı bir üretimin yolunu açarlar.
Feed Planet Dergisi olarak biz de bu ayki sayımızda “makine ve mekanik bakım” konusuna odaklandık. Yem fabrikalarında yer alan makine ve ekipmanlar ile düzenli bakım ve onarım gerektiren parçalar konusunda sektörün öncü firmalarının teknik ekipleri tarafından hazırlanan makalelerin, siz değerli okuyucularımıza fayda sağlayacağını umuyoruz.

Kontrol edin

Remote-Maintenance-kapak

YEM FABRİKALARINDA BAKIMIN ÖNEMİ VE BAKIM TÜRLERİ

Verimlilik, piyasa ekonomisinin en önemli kavramlarından kabul ediliyor. Dolayısıyla yem fabrikalarında üretim kesintisiz devam edecek …