Ana Sayfa / Haberler / Wayne Farms, Alabama’da yem değirmeni kurdu

Wayne Farms, Alabama’da yem değirmeni kurdu

Wayne Farms LLC, ABD’nin Alabama eyaletinde 55 milyon dolar değerindeki yem değirmenini açtığını duyurdu. Tesis, haftada 25 bin tondan fazla yem üretme kapasitesine sahip.

waynefarms

ABD’nin önde gelen kanatlı üreticilerinden Wayne Farms LLC, South Alabama yem değirmenini açtığını duyurdu. 55 milyon dolarlık tesis, haftada 25 bin tondan daha fazla yem üretme kapasitesine sahip. Firmanın açıklamasına göre, son teknoloji ekipman ve robotik ürünlerle donatılmış olan tesis, yerel üreticilerden mısır ve diğer tahıl ürünleri tedarik etmenin yanı sıra bölgedeki yüzlerce kanatlı hayvan yetiştiricisine hizmet verecek. Tesis için, 3 milyonu yerel üreticilerden alınmak üzere yıllık 27,8 milyon bushel mısır tedarik edilmesi bekleniyor. Değirmen; mısır, soya küspesi ve çeşitli vitamin ve mineralleri kullanarak farklı yem formülasyonları oluşturup civciv yeminden etlik piliç ve damızlık tavuğa kadar farklı besinsel düzenlemeler yapabiliyor. 165 dönümlük arazi üzerine kurulu değirmen, aynı zamanda, demiryolu ile ulaşılan alım bölgesi ve üç adet alım sistemine sahip.

Wayne Farms LLC Genel Başkanı Elton Maddox, konuyla ilgili olarak şu yorumda bulundu: “Güvenli bir yatırım olan South Alabama Yem Değirmeni hem bize hem de bölgemize yıllar boyunca kazanç sağlayacak; çiftçilerimize ve firmamıza hizmet verecek. Daha gururlu olamazdık; bu tesisi tamamlarken ekibimizden, ortaklarımızdan ve yerel kurumlardan aldığımız destek için de çok memnunuz. Harika bir işbirliğiydi.”

Kontrol edin

FAO’nun yeni Genel Direktörü Çinli Qu Dongyu

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Genel Direktörü, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Tarım ve Kırsal …