Son Haberler
Ana Sayfa / Haberler / Tersan’dan Norveçli firmaya balık yemi gemisi
Dosing  & Weighting Technology

Tersan’dan Norveçli firmaya balık yemi gemisi

Türkiye’nin önde gelen gemi inşa tersanelerinden Tersan, satışını yaptığı son teknolojiye sahip balık yemi gemisini Norveç’in ünlü denizcilik firması Nordnorsk Shipping’e teslim etti.

tersanYalova merkezli Tersan Tersanecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Norveç’in saygın denizcilik şirketi Nordnorsk Shipping’e LNG yakıtlı balık yemi gemisi M/S NYKSUND’un teslimini gerçekleştirdi. 81.5 metre uzunluğunda ve 16 metre genişliğindeki çevre dostu balık yemi gemisi, 2 bin 700 ton balık yemi ve 500 ton güverte kargosu taşıyabiliyor. Geminin yüksek standartlı kamara ve yaşam alanları 7 kişilik mürettebata ev sahipliği yapabiliyor. İtiş gücü Rolls-Royce tarafından sağlanan 2 bin 160 kW güce sahip LNG yakıtlı bir motor tarafından üretiliyor. Yüksek manevra kabiliyetine sahip gemi güçlü pervaneleri ve dinamik pozisyonlama sistemi sayesinde bağlama hatlarına ihtiyaç duymadan balık çiftliklerinde de hizmet verebiliyor.

Bir önceki yazımız olan "Kanatlıda sözleşmeli üretimin esasları belirlendi" başlıklı makalemizde "kanatlı hayvan eti; Kanatlı Hayvan Eti Üretiminde Sözleşmeli Üretime İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

kanatli_yem

Kanatlıda sözleşmeli üretimin esasları belirlendi

Kanatlı hayvan üretiminde entegre firma ile üreticinin uyması gereken kurallar belirlendi.  İlgili yönetmelik 27 Ekim’de …