Ana Sayfa / Haberler / Superior Ag, Amerika’da yeni bir yem tesisi açtı

Superior Ag, Amerika’da yeni bir yem tesisi açtı

Superior Ag şirketi, ABD’nin Indiana eyaletinin güneyinde yeni bir yem tesisini hizmete açtı. Haftalık 3 bin ton hayvan yemi üretim kapasitesiyle yeni tesis, kooperatifin yem işletmesini büyütmüş olacak.dale-suoer

Superior Ag Kooperatifi, 18 Mayıs tarihinde Indiana eyaletinin güneyindeki yeni Dale Feed Değirmen tesisinin açılışını yaptı. 20 milyon dolarlık son teknoloji ürünü tesisin haftalık hayvan yemi üretme kapasitesi 3 bin ton. Firma yem ve yem katkılarını torbalanmış veya dökme yem olarak sunuyor. Superior Ag’den yapılan açıklamada, yeni tesisin peletleme kapasitesini artırdığı, üretime katkı maddelerini eklediği, daha kaliteli ürünler ve daha fazla satın alma gücü sağladığı belirtilirken, böylelikle yerel üreticilere ve üye müşterilere daha özel hayvan yemlerin sağlanacağı ifade edildi.
Superior Ag Başkanı ve CEO’su Barry Day, “Müşteri ve tüketici talepleri çerçevesinde yem değirmenindeki faaliyetlerimiz sürekli büyüyor. Yeni yem fabrikası, verimliliği artıracak, maliyetleri düşürecek ve çiftlik hayvanlarının beslenmesiyle çiftliklere yardımcı olacaktır. Yeni tesis, yüksek kaliteli ürünler, inovasyon ve hizmetin tutarlı bir şekilde sunulması yoluyla üye müşterilerimize üstün değer sağlamak için devam eden çabalarımızda maliyetlerimizi rekabetçi tutmamızı sağlayacaktır.” dedi.
Superior Ag şirketinin yönetim kurulu, bu yeni tesisin inşa edilmesine 2016 yılında karar vermişti. Kooperatif, “Gıda Güvenliği Modernizasyon Kanunu’na uyum sağlamak adına var olan tesislerde sadece yenilemeye gitseydik, bu yeni tesisin maliyetini geçerdi,” açıklaması yaptı. Yeni tesisle, Superior Ag, Hayvancılık Beslenme işini büyütmeyi planlıyor.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …