Ana Sayfa / Haberler / Olam’dan Kaduna’ya yeni yem değirmeni

Olam’dan Kaduna’ya yeni yem değirmeni

Olam International Limited, Kaduna eyaletinde kurduğu kanatlı yem değirmeni ile günlük civciv (”DOC”) tesislerini açmak için Nijerya Federal Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Muhammadu Buhari’yi ağırladı.

olamDünyanın lider endüstriyel tarım şirketlerinden Olam International Limited, Nijerya’nın Kaduna Eyaleti’ndeki kanatlı yem değirmenini ve günlük civciv (”DOC”) tesislerini açmak için Nijerya Federal Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Muhammadu Buhari’yi ağırladı. Ayrıca şirket, Kwara Eyaleti’nde bulunan entegre bir kanatlı ve balık yemi değirmeninde eş zamanlı olarak üretime başlamıştı. Son teknoloji 2 yem değirmeni için kanatlı yetiştirme çiftlikleri ve kuluçkahane ile birlikte yaklaşık 150 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirildi. Yıllık 720 bin ton kanatlı yemi kapasitesiyle Olam tesisleri, çiftçilere ve distribütörlere rekabetçi fiyatlarda yüksek kaliteli yem ile civciv sağlayarak Nijerya’daki kanatlı hayvan etine yönelik önemli tedarik boşluğuna yöneliyor. Ayrıca, Olam’ın saha veterinerleri, kanatlı hayvan yetiştiricilik uygulamaları konusunda yılda yaklaşık 10 bin çiftçiye eğitim verecek. Olam’ın bu girişimleri sayesinde çiftçilikle bağlantılı 150 bin ile 200 bin civarında yeni iş potansiyeli oluşacak. Olam, yatırımlar sayesinde yılda 8 milyar yumurta ve 10 milyon kilogram kanatlı hayvan eti üretileceğini öngörüyor. Bu da kişi başı 40 yumurta ve 500 gram tavuk anlamına geliyor.

 “BU NİJERYA’NIN MİLLİ BÜYÜMESİNİ SEMBOLİZE EDİYOR”
Başka bir toplantı için alandan ayrılan Nijerya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Muhammadu Buhari adına Tarım ve Köyişleri Bakanı Audu Ogbeh şu yorumda bulundu: “Bu gelişim, milletimizin milli büyümesini ve istikrarını sembolize ediyor. Suçların ve kırsal gündemin azalmasına katkıda bulunacaktır. Olam artık tamamen Nijerya menşeli bir şirket ve 1989 yılında burada kurulduğundan beri ülke genelinde faaliyet göstermektedir. Ülkeye yapacakları yatırımları bekliyor ve teşekkür ediyorum.”

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …