Ana Sayfa / Kapak Dosyası / Öğütme, Peletleme ve Şartlandırmada Daha Fazla Hizmet İçin Uzaktan Bakım Çözümü

Öğütme, Peletleme ve Şartlandırmada Daha Fazla Hizmet İçin Uzaktan Bakım Çözümü

Onaylı ve uyumlu bir güvenlik konsepti güven yaratır. Dünya geneline dağılmış sunuculara sahip, endüstriyel, bulut temelli bu çözüm, sadece uzaktan bakımı mümkün hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda tüm bağlantıları kaydediyor. Böylece, tüm erişimlerin otomatik olarak üretilen bağlantı raporları aracılığıyla takip edilmesi sağlanıyor. Gönderilen ve alınan bilgiler şifrelenerek gönderiliyor ve yalnızca yetkili kullanıcılar yönlendiriciye (router) bağlanabiliyor.

Michael-LantzMichael Lantz
Elektrik Mühendisi Otomasyon ve Kontrol Sistemleri
Amandus Kahl GmbH & Co. KG.
Uluslararası pazarlarda makine ve fabrika satışı yapan tüm şirketlerin verimli servis hizmeti sağlayabilmek için araçlara ihtiyacı vardır. İşleme, iklimlendirme ve peletleme için fabrikalar ve üretim ekipmanları sunan Kahl Group, uzaktan bakım çözümüne başvurmalıdırlar.

Amandus Kahl, birçok yabancı müşterisine en iyi hizmeti verebilmek için yıllardır uzaktan bakım çözümünden yararlanıyor. Şirketin, Hamburg yakınlarındaki Reinbek bölgesinde bulunan genel merkezinde elektrik tasarımından sorumlu olan Michael Lantz, “İnşa ettiğimiz fabrikalara uzaktan erişim için daha çok eWon ve Talk2M çözümlerini kullanıyoruz.” diyor.

Servis teknisyeni, uzaktaki fabrikaya erişim için Talk2M servis portalını kullanıyor. Onaylı ve uyumlu bir güvenlik konsepti güven yaratır. Dünya geneline dağılmış sunuculara sahip, endüstriyel, bulut temelli bu çözüm, sadece uzaktan bakımı mümkün hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda tüm bağlantıları kaydediyor. Böylece, tüm erişimlerin otomatik olarak üretilen bağlantı raporları aracılığıyla takip edilmesi sağlanıyor. Gönderilen ve alınan bilgiler şifrelenerek gönderiliyor ve yalnızca yetkili kullanıcılar yönlendiriciye (router) bağlanabiliyor.

Remote-MaintenanceAmandus Kahl gibi çok sayıda fabrikaya servis desteği veren şirketler için, uzaktan bakım büyük önemli. Şirket, bu sebeple, her zaman çalışma garantisi veren ücretli sürümü kullanıyor. Yazılım ayrıca, daha çok sayıda kullanıcı ve cihazın yönetilebilmesini sağlayan gelişmiş yönetim de sağlıyor.

Amandus Kahl daha önce de analog modemler, tele-servis adaptörleri ve kendi VPN router’larını kullanarak uzaktan servis desteği sağlayan bir şirket olarak bu çözümü onlarca yıldır verme deneyimi yaşamış bir şirket. Müşteriler de bazen başka sistemler kullanıyor ve bu durum bazen zorluklar da yaşatıyor. Lantz, “Bu sistemlerin birçoğu birbirini bloke ediyor. Bazen aynı bilgisayarda birden fazla sanal işletim sistemimiz oluyor ve müşteri kendi tesisindeki IT konfigürasyonunu değiştirdiğinde, hiçbir şey çalışmayabiliyor.” ifadelerini kullanıyor.

Bu yüzden de Amandus Kahl müşterilerinin son teknoloji sistemi kullanması için çaba gösteriyor: “Burada çok sofistike bir kullanıcı yönetim sistemimiz var. Bu sayede, son tüketici de uzaktan erişimin avantajlarından faydalanabilecek. Onlara tanımlanmış erişim hakları vereceğiz ve birilerinin herhangi bir parametreyi değiştirebileceği endişesini taşımayacağız. Servis personelimiz tüm fabrikalar hakkında bilgi sahibi ve evlerindeyken bile destek verebilecek ve tavsiyelerde bulunabilecek durumdalar.”

Remote-Maintenance1Elektrik mühendisi Lantz, “Fabrikalarımızı Endüstri 4.0’a uygun hale getirmek istiyoruz.” diyor. Yani uzaktan erişim, artık sadece bir problem çıktığında başvurulan bir yöntem olmayacak, gelecekte müşteriye katma değer sağlamak için kullanılacak. Lantz, “Daha fazla sensör kullanarak ve toplanan verileri analiz ederek, prosesin sürdürülebilirliğini optimize etmek istiyoruz.” şeklinde konuşuyor.

“We want to make our plants fit for Industry 4.0.”

Kontrol edin

YEM DEPOLAMA

Hayvanlara verilen yemin değeri iyi depolamaya bağlıdır. Depolama sırasında hızlı veya yavaş bir şekilde gerçekleşen …