Ana Sayfa / Haberler / Neovia yem şirketi Agranix’i satın aldı

Neovia yem şirketi Agranix’i satın aldı

Neovia, Fransız hayvan yemi üreticisi Agranix’i satın aldı. Neovia, alım işlemi sayesinde, ürün ve çözüm portföyünü güçlendirecek, özel besin piyasasındaki konumunu sağlamlaştıracak ve Fransız çiftlikleri destekleyerek uzmanlığını arttıracak.

neovia

Fransız yem üreticisi Neovia, geviş getiren hayvanlar ve atlar için bolus ve kaliteli besin ürünleri üreten bir Fransız şirketi olan Agranix’i satın aldığını duyurdu. Neovia, bu satın alma sayesinde, ürün ve çözüm portföyünü güçlendirecek, özel besin piyasasındaki konumunu sağlamlaştıracak, Fransız çiftlikleri destekleyerek uzmanlığını arttıracak. Bu satın alma, Agranix’e yeni bir boyut kazandıracak zira şirket, Neovia’nın büyüklüğünden ve hammadde satın alma ve endüstriyel organizasyon alanlarındaki kilit uzmanlığından faydalanacak, yeni ticari ağlara erişebilecek.

Neovia, Fransız canlı hayvan besicilerinin ve yem üreticilerinin rekabetçiliğini savunarak üstüne düşen rolü oynamak istiyor. Agranix’in satın alınması da somut olarak bu niyeti gösteriyor. Bu satın alma sayesinde Neovia, yüksek katma değerli özel besin alanında daha geniş bir ürün ve çözüm portföyü sunacak. Bu alan, şirketin uzun süredir güçlü bir liderlik konumunda olduğu hazır karışım ve mineral ürünlerini tamamlıyor ve faydalı bir şekilde Neovia’nın katkı maddeleri ve hayvan sağlığı alanlarındaki kaliteli ürünleriyle birleşiyor. Agranix CEO’su Denis Savy, “Neovia ile entegrasyon sayesinde Agranix, büyümesini hızlandıracak, uzmanlığını güçlendirecek, çözümlerinin rekabetçiliğini geliştirerek pazar potansiyelini artıracak” dedi.

Bir önceki yazımız olan "Wayne Farms, Alabama’da yem değirmeni kurdu" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …