Ana Sayfa / Haberler / Louis Dreyfus, Tianjin’de yağlı tohum işleme tesisi aldı

Louis Dreyfus, Tianjin’de yağlı tohum işleme tesisi aldı

Tarımsal emtia ticaretinin küresel devlerinden Louis Dreyfus Company, Çin’in Tianjin şehrindeki yağlı tohum işletme tesisinin satın alma sürecini tamamladı. LDC, yeni tesis sayesinde Çin’de artan protein talebini karşılamak için kapasitesini artırmayı hedefliyor. 

ldc_luisLouis Dreyfus Company, Çin’in Tianjin şehrinde yağlı tohum ezme ve rafinasyon tesislerine sahip olan Sinarmas Natural Resources Foodstuff Technology şirketinin satın alma işlemlerini tamamladığını duyurdu. 300 bin metrekare arsa alanına sahip olan tesis, soya küspesi ve soya yağı üretmek için günde 4 bin ton soya fasulyesini ezme kapasitesine sahip. Tesis ayıca günde 1200 ton yemeklik sıvı yağ rafine ederek bunları şişeleme, paketleme ve depolama imkanına da sahip. İşlemlerine kasım ayında başlanan satış, LDC’nin Çin’deki dinamik tarım ürünü işleme sektörüne olan güvenini yansıtıyor.
Louis Dreyfus Company CEO’su Gonzalo Ramírez Martiarena, satın alma işlemiyle ilgili olarak, “Çin, global tarımsal ürün ticaretinde hayati öneme sahip bir pazar ve LDC’nin uzun dönemli büyüme hedeflerinin ayrılmaz bir parçası. Son satın alma, Çin hükümetinin tarım ürünü işleme sektörün için daha fazla doğrudan yatırıma yönelik teşviklerine olumlu bir cevap teşkil ediyor ve büyük pazarlardaki varlığımızı güçlendirmeye ve Grubumuzun ana faaliyet alanlarındaki yerini sağlamlaştırmaya yönelik kurumsal stratejimizle son derece uyumlu.” yorumunda bulundu. Yerel tohum ezme sektörünün başlıca soya tedarikçilerinden biri olan şirket, halen Çin’in üç eyaletinde soya yağı ezme tesislerini işletiyor ve soya küspesini hayvan yemi üreten büyük ve küçük ölçekli değirmenlere; sıvı yağı da gıda şirketlerine pazarlıyor.

Bir önceki yazımız olan "FEFAC: Avrupa Birliği protein kalitesini artırmaya odaklanmalı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

buhler

Bühler’den gıda ve yem kurutma işleminde başarı için MoisturePro hizmeti

Bühler’in yeni tanıttığı bulut temelli MoisturePro hizmeti, bir yandan gıda ve yemde güvenilirliği sağlarken, yılda …