Ana Sayfa / Haberler / Lallemand, mikrokapsüllenmiş maya üretim kapasitesini yıl sonuna kadar ikiye katlayacak

Lallemand, mikrokapsüllenmiş maya üretim kapasitesini yıl sonuna kadar ikiye katlayacak

Lallemand Animal Nutrition, Polonya’nın Józefów kentindeki maya üretim tesisinin üretim kapasitesini artırıyor. Maya kurutma ve mikrokapsülleme kapasitesini iki katına çıkarmak için büyük yatırımlar yapıldı.

Jean-François Hupé

Lallemand Hayvan Beslenmesi, korunmuş canlı maya Titan’a artan pazar talebini karşılamak için Polonya’nın Józefów kasabasında bulunan maya üretim tesisinin üretim kapasitesini artırıyor. Hem maya kurutma hem de mikrokapsülleme kapasitesini iki katına çıkarmak için büyük yatırımlar yapıldı. Özellikle peletlenmiş yem uygulamaları için tasarlanmış patentli bir canlı maya koruma teknolojisi olan Titan’ın üretim kapasitesinin 2019 sonunda iki katına çıkması bekleniyor.
Firmanın Ar-Ge ve Ürün ve Süreç Geliştirme Müdürü Jean-François Hupé şunları söyledi: “Titan, patentli bir maya mikrokapsülleme teknolojisi içeriyor, ancak Titan yalnızca kaplama ile ilgili değil. Bu teknolojinin gelişimi gerçekten bütüncül bir yaklaşıma sahip. Canlı mayaların müşterilerin uygulamalarında optimum direnç ve yaşayabilirliğini sağlamak için hem fermantasyon, hem kurutma koşullarını hem de aşağı yöndeki her bir işleme adımını optimize ettik. Fermantasyondan ambalaja kadar üretim sürecinin her adımına yatırım yaptık.”
Lallemand Animal Nutrition, belirli doğal mikrobiyal ürün ve hizmet çözümleriyle hayvan performansını ve refahını optimum düzeye getirmeye odaklanmaktadır. Şirket; probiyotikler, yem inokulantları ve maya türevleri dâhil olmak üzere yüksek değerli maya ve bakteri ürünleri geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …