Ana Sayfa / Haberler / Küçük balık yem oluyor

Küçük balık yem oluyor

Ankara Toptancı Hali’nde yapılan denetimler yem fabrikalarına yaradı. Denetimlerde standartların altında olan balıklar yem fabrikalarına gönderiliyor.

kucuk-balik-yem-oluyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü ekipleri, Toptancı Hali’nde ‘balık denetimi’ yaptı. Toptancı Hali’ne günde ortalama 4-5 bin ton balığın geldiği bilgisini veren ekipler, geçmiş yıllara kıyasla miktarın az olduğuna dikkat çekti. En çok tercih edilen balıkların mevsimi olması ve fiyatların uygunluğu nedeniyle hamsi, sardalya ve istavrit olduğunu söyleyen yetkililer, denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini belirtti. Denetimlerde bayat veya sağlıksız olduğu belirlenen balıklar imha edilirken, boyut ve türlerine göre standartların altında olduğu tespit edilen balıklar ise yem fabrikalarına gönderildi.

Bir önceki yazımız olan "Arjantinli Bioceres yatırım için hisselerini halka açıyor" başlıklı makalemizde "bioceres, feed planet ve hisse" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …