Ana Sayfa / Haberler / Koçlar Yem Fabrikası açıldı

Koçlar Yem Fabrikası açıldı

Konya’nın en yüksek kapasiteli yem fabrikalarından biri olan Koçlar Yem Fabrikası, Ilgın’da düzenlenen bir törenle açıldı.

koclarGıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında 18 Ağustos’ta toplandı. Hayvancılıkta yem maliyetleri, hayvancılık destekleme programları ve lisanslı depo kullanım modellerine ilişkin konuların değerlendirildiği toplantıda, et üretim maliyetlerinin yaklaşık yüzde 60’ını oluşturan yem maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla çeşitli yem hammaddelerine ilişkin gümrük vergilerinde düzenleme yapılması kararlaştırıldı.

Hayvancılık teşvik ve desteklerinin etkinliğini artıracak tedbir önerilerinin de görüşüldüğü toplantıda, lisanslı depoculuk uygulamalarına ve muhtelif depo kullanım modellerine ilişkin hususlar da müzakere edildi.

Tarım, hayvancılık ve ticaret alanında 50 yıllık tecrübeye sahip Koçlar Grubu bünyesinde, Konya’nın Ilgın ilçesinde kurulan Koçlar Yem Fabrikası, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Yoğun bir katılımın olduğu açılış töreninde konuşan Koçlar Yem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harun Koç, Ilgın’a yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi. Koçlar Grubu olarak 50 yıllık ticari geçmişleri olduğunun altını çizen Koç, “Bugün bizim 50 yıllık ticari hayatımızın üretimle taçlandığı çok önemli bir açılış günü. Koçlar Grubu olarak, tarımda, hayvancılıkta ve ticarette varız. Yem fabrikamızla birlikte sanayide de varız.” dedi.

 “YATIRIMA DEVAM EDECEĞİZ”
15 çeşit hayvan yemi üretilen tesisin saatte 30 ton kapasitesi olduğunu anlatan Koç, Ilgın’a yatırım yapmaya devam edeceklerini vurgulayarak şunları aktardı: “Biz bu topraklarda doğduk, bu topraklarda çocuk olduk, genç olduk. En güzel anlarımızı bu toprakların sokaklarında yaşadık. İşte bunun için bu tür yatırımlar, bizim için aynı zamanda bir vefa borcudur. Biz bu fabrikayı kurma kararı aldığımızda, bizi caydırmaya çalışanlar oldu. Olmaz diyenler çıktı. Ama biz ahde vefa her şeyden önemli diyerek, Ilgınımıza ve civarına güvenerek bu yola çıktık. İnşallah yeni yatırımlarımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

One of the most important representatives of Turkish animal husbandry and dairy products industry, Sütaş will soon produce all energy it needs from fertilizer and organic wastes of facilities.

Türkiye hayvancılık ve süt ürünleri sektörünün önemli temsilcilerinden Sütaş, yakında ihtiyacı olan tüm enerjiyi çiftliklerindeki gübre ve fabrikalarının organik atıklarından üretecek.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …