Ana Sayfa / Haberler / Koch Foods’tan Alabama’ya 40,5 milyon dolarlık yem fabrikası

Koch Foods’tan Alabama’ya 40,5 milyon dolarlık yem fabrikası

ABD’nin en büyük kanatlı hayvan üreticilerinden Koch Foods, Alabama eyaletinin doğusunda 40,5 milyon dolarlık bir yem fabrikası inşa edecek.

koch_foods Operasyon Direktörü Mark Kaminsky, şirketin “daha etkin ve canlı bir işletme olma yolunda Roanoke’da son teknoloji ürünü bir yem fabrikası kuracağını” söyledi. Alabama eyaletinin Roanoke, Randolph bölgesinde inşa edilecek olan tesis, Koch Foods’un Georgia eyaletindeki işleme tesisi olan Pine Mountain’ı desteklemek için hazır gıda ve yem bileşim maddeleri üretecek.
Randolph İktisadi Kalkınma İdaresi Başkanlığı Müdürü Marilyn Lott, fabrikanın yılda 2 milyon dolarlık maaş ödemesi yapacağını açıkladı. Fabrikanın 2019 yılının sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.
Mark Kaminsky, “Koch Foods, bu yem fabrikası gibi isabetli yatırımlarla, rekabetçi piyasadaki yerini korumakla kalmayıp bu alanda büyümenin yollarını arıyor. Bu projeye gelen destekler için minnettarız.” dedi.

Bir önceki yazımız olan "Türk bilim insanlarının 'nano balık' keşfi" başlıklı makalemizde "Prof. Dr. Semih Ergin; en küçük balık; nano balık; Pomatoschistus Nanus" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

buhler

Bühler yem sektörünü İzmir’de buluşturdu

Yem teknolojilerinin önde gelen markalarından Bühler, İzmir’de düzenlediği bir seminerle Türk yem sektörünün uzmanlarını bir …