Ana Sayfa / Haberler / Kılıç Deniz: “Alan verilirse üretimde Norveç’i geçeriz”

Kılıç Deniz: “Alan verilirse üretimde Norveç’i geçeriz”

Yıllık 65 bin tonluk üretim kapasitesiyle akva-kültür sektörünün lideri olan Kılıç Deniz, hükümetten destek istedi. Firma, kendilerine alan temin edilmesi hâlinde üretimde Norveç’i sollayabileceklerini öne sürdü.

kilic_holding_orhan_kilicAkva-kültür sektörüne 50 tonluk kapasiteyle giriş yapan Kılıç Deniz yıllık 65 bin ton üretim kapasitesi ve 142 milyon FOB dolara ulaşan ihracat hacmiyle sektörünün lideri oldu. Kılıç Deniz 60 ülkede toplamda 150 milyon kişinin balık ihtiyacını karşılıyor. Kılıç Deniz’in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, Mersin’deki yıllık 20 bin ton çipura ve levrek üretimi kapasiteli yeni tesisinin 2018 yılı sonlarında üretime geçmesiyle birlikte, ihracat hacimlerini daha da arttırmayı planladıklarını belirtti. Kılıç, “Bize Mersin’de ne kadar alan verilirse Mersin’e o kadar yatırım yapacağız. Normalde hükümet tarafından bize destek var ama yetersiz. Bize imkân sağlansa, Norveç’in üretimini geçeriz.” dedi.

Bir önceki yazımız olan "Türk yem üreticilerinin hedefi Avrupa liderliği" başlıklı makalemizde "yem fiyatı; tmo; yembir; türkiyembir;" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

kinay

Yem ithalatında 1 milyar dolar cepte kalacak

Tarım Kredi Yem AŞ Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, soya üretimi konusunda yapılacak çalışmalarla yem …