Ana Sayfa / Haberler / Kenya’da yeni balık yemi fabrikası

Kenya’da yeni balık yemi fabrikası

Unga Holding ve Hollandalı ortakları, Nairobi’de yeni bir balık yemi fabrikası kurdu. Yeni fabrikanın yılda 5 bin ton yüksek kalitede balık yemi üretim kapasitesi olacak.

 kenya

Unga Holding ve Doğu Afrika’da faaliyet gösteren Hollandalı ortakları arasında yapılan işbirliğinin bir sonucu olarak, Nairobi’de yeni bir balık yemi fabrikası açıldı. Fabrika, Doğu Afrika pazarı için yılda 5 bin ton yüksek kalitede balık yemi üretimi yapacak şekilde tasarlandı. Yeni fabrika, bu kriterde bölgedeki ilk örnek olmanın yanı sıra bölgedeki su ürünleri sektörünün büyümesinde tek ve en büyük engel olan kaliteli balık yemine yönelik yüksek talebe de yanıt verebilecek. Ayrıca yerli üreticilere mahsullerini artırma ve kg başına üretim maliyetlerini düşürme fırsatı da tanıyacak. Unga Holdings Yönetim Kurulu Başkanı Isabella Ochola Wilson: “‘Hayat için Beslenme’ vizyonumuz doğrultusunda, Unga, Hollanda hükümetinin yaptığı 225 milyon şilinlik yatırımla (yaklaşık 1.76 milyon Euro) son teknoloji balık yemi tesisi kurarak büyük bir adım attı.”

Bir önceki yazımız olan "BioMar, Avustralya’da yeni bir yem fabrikası kuracak" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …