Ana Sayfa / Haberler / Kaytaş’tan tavuk üretimini 2 milyona çıkaracak yeni yatırım

Kaytaş’tan tavuk üretimini 2 milyona çıkaracak yeni yatırım

Kayseri’nin tavuk üreticilerinden Kaytaş, Yeşilhisar ilçesinde yeni bir tesis inşaatına başladı. Firma yatırımın tamamlanmasıyla 2 milyon tavuk üretme kapasitesine çıkmayı hedefliyor.

kaytas_tavuk_ahmet_behic_saltKayseri Tavukçuluk Sanayi ve Ticaret AŞ (Kaytaş) ülkenin sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde bir tavuk üretim tesisi inşaatı başlattı. Yumurta, kanatlı, büyükbaş yem ve civciv üretimi ile pazarlama alanlarında faaliyet gösteren firmanın genel müdürlüğünü yapan Ahmet Behiç Salt, “Son 5 yıldaki yatırımlarımız Yeşilhisar’daki yumurta üretim tesisleri ve kuluçkahanedeki civciv çıkım sayılarımızın artırılması yönünde.” dedi. Firma olarak son 5 yılda yumurta üretimi ve damızlık civciv üretimine yatırım yaptıklarını ifade eden Salt, “2016 hedeflerimizi gerçekleştirdik. 11 milyon doların üzerinde ihracat yaptık. Üretimin %60’ını iç piyasaya, %40’ını ise dış pazarlara sunuyoruz.” diye konuştu.
Üretimde planlı bir büyüme modeli olmamasından yakınan Salt, ihracat durduğunda iç piyasanın üretimi çekemediğini söyledi.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …