Ana Sayfa / Haberler / Kanatlıda sözleşmeli üretimin esasları belirlendi
Dosing  & Weighting Technology

Kanatlıda sözleşmeli üretimin esasları belirlendi

Kanatlı hayvan üretiminde entegre firma ile üreticinin uyması gereken kurallar belirlendi.  İlgili yönetmelik 27 Ekim’de Resmi Gazete’de yayımlandı.

kanatli_yemGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, kanatlı hayvan eti üretiminde entegre firma ile üretici/üretici örgütü arasındaki sözleşmeli üretimin belirli usul ve esaslar çerçevesinde düzenlenerek, üretimde sürdürülebilirliğin sağlanması, standartlara uygun ürün elde edilmesi ve plânlı üretim yapılmasına yönelik firma ile üreticinin uyması gereken kuralları belirledi. 27 Ekim’de Resmi Gazete’de yayımlanan Kanatlı Hayvan Eti Üretiminde Sözleşmeli Üretime İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelike göre taraflar, akdettikleri sözleşmeye ürünle ilgili diğer mevzuata aykırı olmamak şartıyla özel hükümler koyabilecekler. Yönetmeliğin yayımlandığı tarihten önce yapılan sözleşmeler ise sözleşme sürelerinin bitimine kadar geçerli sayılacak.

Bir önceki yazımız olan "Türk bilim insanlarının 'nano balık' keşfi" başlıklı makalemizde "Prof. Dr. Semih Ergin; en küçük balık; nano balık; Pomatoschistus Nanus" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

cargill

CARGILL’DEN PURİS’E BEZELYE PROTEİN ÜRETİMİ YATIRIMI

Cargill ile Puris sürdürülebilir ve etiket dostu bitki temelli besinler için ortak girişim sözleşmesi imzaladı. …