Ana Sayfa / Haberler / Kanatlı ürünleri için Cargill & Japfa ortaklığı

Kanatlı ürünleri için Cargill & Japfa ortaklığı

Cargill ve önde gelen tarım-gıda şirketlerinden Japfa, Endonezya’da tam pişmiş kanatlı hayvan ürünlerinin üretimi ve tedariki için ortak bir girişim içine girdiler.

cargillCargill ve lider tarım-gıda şirketi Japfa’nın yüzde 100 iştiraki olan Endonezyalı So Good Food, Endonezya’da tam pişmiş kanatlı hayvan ürünleri üretmek ve tedarik etmek için %60-%40’lık bir ortaklığa imza attılar. Bu stratejik ortaklık, So Good Food’un tüketici gıda işleme teknolojileri, ürün yeniliği ve kalite güvencesindeki yeteneklerini arttırmak için Cargill’in geniş çaplı endüstri uzmanlığını kullanacak. Cargill ve Japfa, ayrıca katma değerli tüketici gıda ürünlerinin yeni bir dizisini üretmek için de birlikte çalışacak.
So Good Food için fason üretim gerçekleştirecek olan ortak girişim şirketi Cahaya Gunung Foods, hem köklü ve saygın hızlı servis restoranlara; otel, restoran ve gıda hizmetleri sektörüne; aynı zamanda Endonezya’daki mağazalara ve benzin kiosklarına yüksek kaliteli ürünler tedarik edecek.
Daha önce Cargill’de görev yapan ve Cahaya Gunung Foods’un Genel Direktörlük görevine atanan Derek Schoonbaert, yaptığı açıklamada: “Endonezya, Cargill için önemli bir pazar konumundadır. Bu, kümes hayvancılığı ile ilgili olarak Endonezya’daki ilk girişimimiz ve Japfa ile kurmuş olduğumuz bu ortaklıktan dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Bizler, geniş endüstri uzmanlığı ve kalite standartlarımız aracılığı ile yüksek kalitede tavuk ürünleri sağlamak üzere dünya çapındaki sistem ve proseslerimizi uygulayacağız.” dedi.

Bir önceki yazımız olan "İDMA Fuarı’na 21 dernek ve birlikten tam destek" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …