Ana Sayfa / Haberler / Kanatlı sektöründe 24 firmaya Japonya yolu açıldı

Kanatlı sektöründe 24 firmaya Japonya yolu açıldı

Türkiye’den 24 firma yılda 3 milyar dolarlık Japonya pazarına kanatlı hayvan ihraç etme yetkisi aldı. Uzakdoğu atılımının hâkim pazar Irak’ta yaşanabilecek muhtemel kayıpları telafi edebileceği düşünülüyor.

kanatli_japonyaTürkiye’de kanatlı hayvan sektöründe yer alan 24 firma ürünlerini artık Japonya’ya ihracat vizesi aldı. Sektör temsilcileri, Tokyo’ya giderek Japon ithalatçılar ile gerçekleştirecekleri ikili görüşmelerle projelerini netleştirecek. Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Sinan Kızıltan, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede “İhracatının üçte ikisini Irak pazarına yapan Türk kanatlı sektörü, Japonya’ya ihracatın açılmasıyla birlikte hâkim pazar riskinden de kurtulmuş olacak.” dedi. Kızıltan, “130 milyon nüfuslu ve titizliğiyle bilinen Japonya’nın ithalata başlaması diğer ülkeler için de referans olacak.” ifadelerini kullandı. Yoğun su ürünleri tüketimi ile bilinen Uzakdoğu ülkesi yılda 3 milyar dolarlık kanatlı hayvan ithal ediyor.

Bir önceki yazımız olan "Alman kimya devi, Türk şirketini alıyor" başlıklı makalemizde "Merck; Vilsan Veteriner İlaçları" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …