Ana Sayfa / Kapak Dosyası / Kanatlı Hayvan Yemi Üretimi Üretim Teknolojileri ve Katkıları

Kanatlı Hayvan Yemi Üretimi Üretim Teknolojileri ve Katkıları

Dünyada ve ülkemizde nüfusun hızla artması ve tüketim alışkanlıklarının hayvansal proteinlere ağırlık kazandıracak şekilde değişmesi büyükbaş hayvan yemi üretiminin de günden güne önem kazanmasını beraberinde getiriyor. Diğer yandan firmalar arasındaki rekabet ile tüketicinin düşük fiyat talebi her zaman en son teknolojileri yakın takip etmeyi zorunlu kılıyor.

feed11_kapak

Kanatlı hayvan besiciliğinde son gelişmeler şu üç alana yoğunlaşıyor:
1. Besin metabolizması ve besin maddesi gereksinimleri hakkında vizyon sahibi olma;
2. Yem besin maddelerini sağlama; ve
3. Besin gereksinimlerini ve besin arzını aynı anda sağlayan en düşük maliyetli diyetler formüle etme.

Dünya nüfusunun hızlı artması ve ete olan talep ile kanatlı hayvan sektörünün omuzlarındaki yük arttı. Dünya, 2050 yılına kadar yüzde 69 daha fazla gıda kalorisi üretmek zorunda ve bunun neredeyse yarısı kanatlı hayvan sektörünün üretimiyle karşılanmak zorunda.

2017’de küresel yem üretimi ilk kez 1 milyar tonu aştı ve kanatlı hayvan sektörü yem üretiminin yüzde 44’ünü temsil ediyor. Nüfusun yakın gelecekte büyümesinin beklendiği göz önüne alındığında, kanatlı hayvan sektörünün sürekli bir büyüme için hazır olması gerektiğinde kuşku yok.

Bir önceki yazımız olan "Kanatlı Yem Üretimi, Üretim Teknolojileri ve Yem Katkıları" başlıklı makalemizde "Kanatlı Yem Üretimi, Natalie MORGAN ve PoultryHub" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

makine

Yem Sektöründe Dijitalleşme ve Otomasyonun Rolü ve Yem 4.0

İdeal durumda bir uzmanın her an makinenin başında durup kontrol etmesi ve nemi, proteini ve …