Ana Sayfa / Haberler / “Kaba yem ithalatı çok abartılıyor”

“Kaba yem ithalatı çok abartılıyor”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, kaba yem ithalatına gelen eleştirileri yersiz bulduğunu söyledi. Pakdil, “Kuraklık nedeniyle az miktarda kaba yem ithal edildi” dedi.

kaba-yem-ithalati

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı’nda kaba yem ithalatı tartışıldı. İhtiyaç gereği yapılan ithalatın miktarının abartıldığı ifade edildi. Çalıştayın açılış konuşmasında yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, kırsal nüfusun azaldığını, şehir nüfusunun ise arttığını ifade ederken, tarım arazilerinin parçalanmasını önlemek için çalışmaların sürdürüldüğünü vurguladı. Pakdil, kuraklık nedeniyle az miktarda kaba yem ithal edildiğine de dikkati çekerek, “Az bir miktar kaba yem gelmiş olsa da bunu çok büyük bir miktar gibi gösteriyorlar. Bütün kaba yemi ithal ediyormuşuz gibi lanse ediliyor. Böyle bir durum yok.” dedi.

Bir önceki yazımız olan "Hayvancılıkta modernizasyona %50 hibe" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

buhlerrrr

Yem sektörü, Bühler’in İzmir seminerinde buluşacak

İsviçreli Bühler, iç piyasada yem üretimini destekleyecek önemli bir etkinliğe imza atacak. Bühler, büyüme potansiyeli …