Ana Sayfa / Haberler / JBS, Five Rivers Cattle Feeding varlıklarını satacak

JBS, Five Rivers Cattle Feeding varlıklarını satacak

JBS Yönetim Kurulu, tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan Brezilya merkezli et ve kanatlı hayvanı şirketi JBS Five Rivers Cattle Feeding’i satma önerisine onay verdi.

jbs

Küresel et şirketi JBS, Five Rivers Cattle Feeding şirketini satmaya karar verdi. Colorado, Kansas, Oklahoma, Teksas, Arizona ve Idaho’da tesisleri olan Five Rivers, 980 binden fazla sığır besleme kapasitesine sahip. Şirket, Five Rivers (JBS Kanada adına) Alberta’nın Brooks şehrinde 75 bin hayvan kapasiteli bir yem ağılı işletiyor.
JBS, işin kilit stratejik alanlarına daha fazla yoğunlaşmak, merkezi varlıkları korumak ve şirketin gelecekteki büyüme planları üzerinde dururken net borcu azaltmak adına iştirakini elden çıkartıyor. Şirket yaptığı açıklamada, bu varlıkları satmanın, JBS’in küresel gıda endüstrisindeki rekabet avantajını güçlendirmek için tasarlanmış bir stratejinin merkezinde yer aldığı belirtildi. Yem ağılı satışı ile JBS’nin iş yapma modelini, kilit roldeki Amerikalı rakiplerine daha fazla yakınlaştıracak ve şirketin, besin ve katma değerli ürünler işlerine yoğunlaşma çabalarına olanak tanıyacak.
Şirketin sığır yemi işlerini satma kararı, şirketin daha önceki haftalarda bir açıklama yaparak herhangi bir ABD varlığını satmayı düşünmediğini söylemesinin ardından geldi. JBS daha önceki açıklamalarında Arjantin, Paraguay, Uruguay’daki sığır eti işlerini Minerva’ya satabileceğini söylemişti.
Açıklamaya göre, iş sürekliliğini sağlamak için düzenli bir satış süreci gerçekleştirilecek. JBS Five Rivers, satış işleminin sona ermesine kadar sığırların ve emtiaların satın alınması da dâhil olmak üzere her zamanki gibi faaliyet göstermeye devam edecek. Ayrıca, JBS USA’nin Five Rivers Cattle Feeding ile ilgili besin yerlerinden sığır alma anlaşmasını sürmeye niyetli olduğu bildirildi.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …