Ana Sayfa / Haberler / Iowa yem fabrikasına 2,4 milyon dolarlık yatırım

Iowa yem fabrikasına 2,4 milyon dolarlık yatırım

Purina Mills, Iowa’da bulunan Purina Animal Nutrition tesisinin modernizasyonu amacıyla 2,4 milyon dolarlık sermaye yatırımında bulundu. Modernizasyon projesi ile birlikte üretim kapasitesi yüzde 25 oranında artacak.

purinaPurina Mills, 55 yıldır ABD’de hayvan yemi üretimi gerçekleştiren Purina Animal Nutrition tesisinde, üretim kapasitesini artırmak amacıyla 2,4 milyonluk dolarlık sermaye yatırımı yaptı. Yapılan iyileştirmelerle kuzey ve kuzeydoğu Iowa ve güneydoğu Minnesota’daki çiftliklere yerli üretim yem tedarikinin artması bekleniyor. Purina Animal Nutrition yem üretim tesisi, çok çeşitli çiftlik operasyonları için farklı şekillerde 364 ürün üretiyor. Firmanın açıklamasına göre, Purina’nın amacı, her bir hayvanın en üst düzey potansiyelini ortaya çıkarmak üzere hayvan sahiplerine yardımcı olacak yem ürünlerini geliştirmek. Modernizasyon projesinin, tesisin, yavru hayvan yemi miktarını yıllık bazda %25 oranında artırması bekleniyor. Bu artışı sağlayan değişiklikler arasında ek mamul yem depolama imkânı, müşteriler için daha hızlı yükleme ve daha verimli peletleme ekipmanı bulunuyor. Peletleme kapasitesinin artmasının, Iowa ve Minnesota’da süt ve domuz üretim alanlarına hizmet veren bu tesis için önemli olacağına inanılıyor. Pelet haldeki yemler, genel olarak, yavru domuzlar ve süt buzağılarına veriliyor ve peletlenmiş yemler, tesisin üretim miktarının yüzde 60’ını oluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan "Van Aarsen’den yeni yem cihazı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …