Ana Sayfa / Haberler / IFIF’ten yem güvenliği eğitim programı

IFIF’ten yem güvenliği eğitim programı

Uluslararası Yem Endüstrisi Federasyonu (IFIF), Tanzanya’da “Global Hayvan Besleme Programı” başlığı altında yem güvenliği eğitimi verdi.

ififUluslararası Yem Endüstrisi Federasyonu (IFIF), üretim seviyesinde güvenliği ve yem kalitesini artırmak için Tanzanya’da “Global Hayvan Besleme Programı” başlığı altında yem güvenliği eğitimi verdi. ABD Tahıl Konseyi ve Tanzanya Yem Endüstrisi Derneği (TAFMA) tarafından desteklenen eğitim programına Tanzanya yem endüstrisi firmalarından 60’tan fazla temsilci katıldı. Eğitimde, üretim seviyesinde güvenlik ve yem kalitesinin artırılması konusunda “IFIF/FAO Yem Endüstrisi için Uygulamalar Rehberi” temel alındı.

EĞİTİM TANZANYA İÇİN ETKİLİ OLDU
ABD Tahıl Konseyi ve Tanzanya Yem Endüstrisi Derneği’nin de desteğiyle Tanzanya’da ‘IFIF Global Hayvan Besleme Programını düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını söyleyen IFIF Yönetici Müdürü Alexandra de Athayde, eğitimle ilgili şunları aktardı: “IFIF eğitiminin, Tanzanya genelindeki yem değirmenlerinde yeni yem güvenliği becerilerini uygulayabilecek katılımcılar üzerinde etkili olduğuna eminim ve eğitimde göstermiş oldukları özveriden dolayı tüm katılımcıları tebrik ederim.”

TAFMA Genel Sekreteri Sufian Z. Kyarua ise konuyla ilgili olarak şöyle konuştu, “Tanzanya yem endüstrisi oldukça çeşitli; hayvan yemi ve insani gıdaların güvenliğine yönelik uluslararası kıstasların karşılanması konusunda üyelerimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. IFIF eğitim programı sayesinde yem değirmencilerimiz, hayvan yemi, doğru üretim uygulamaları, çapraz kontaminasyon, örnekleme ve analize ilişkin tehlikeler de dâhil olmak üzere FAO/IFIF Davranış Kurallarını ve diğer Kodeks standartlarını daha iyi anlayabilir ve uygulayabilir” dedi.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …