Ana Sayfa / Haberler / IFIF ve FAO’nun 16. yıllık toplantısında işbirliğini güçlendirme mesajı

IFIF ve FAO’nun 16. yıllık toplantısında işbirliğini güçlendirme mesajı

Uluslararası Yem Sanayicileri Federasyonu (IFIF) ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), bu yıl 16’ncısı düzenlenen yıllık toplantıda güvenilir yem ve gıda alanındaki işbirliklerini daha da güçlendirdi.

ififIFIF ve FAO; 05-06 Ekim 2017’de FAO Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Bu yıl 16.’sı düzenlenen toplantıdan gıda ve yem üretiminde güvenliği, besleyiciliği ve sürdürülebilirliği teminat altına almak için işbirliğini derinleştirme mesajı çıktı. Yaptığı açılış konuşmasında uzun zamandır devam eden ortaklığa bağlılığını bir kez daha dile getiren FAO Hayvan Üretim ve Sağlık Müdürü Dr. Berhe Tekola, yem ve gıda zincirinde karşılaşılan zorluklara değinirken, bunların üstesinden gelmek için işbirliğinin önemine dikkat çekti.
Ticari örgütler ve tüm dünyadan kurumsal üyeleriyle dünya yem üretiminin % 80’inden fazlasını temsil eden IFIF’in Genel Başkanı Joel G. Newman, toplantının açılış konuşmasını yapan diğer isim olarak öne çıktı. Newman konuşmasında, “FAO olarak hedef odaklı çalışmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. FAO’nun özel sektöre yönelik güçlü çabaları, uzun süredir devam eden işbirliğimizde somut ve pozitif bir fark yarattı.” ifadelerini kullandı.
FAO Hayvan Üretim ve Sağlık Müdürlüğü’ndeki Hayvan Geliştirme Görevlisi Daniela Battaglia ise, “Bu toplantıda yem güvenliğine duyulan ihtiyaç, bu kapsamda gereken koordinasyon ve işbirliği ile antimikrobiyal dirence (AMR) karşı koruma gibi ortak ilgi alanımız olan bir dizi kritik konuya değinildi. FAO, özel sektör ve yem işletmecileri ile birlikte çalışma konusunda kararlı. Ayrıca hayvancılık ve gıda sektörlerini halk sağlığı, hayvan sağlığı ve refah gibi önemli hedefleri gerçekleştirmek için daha sürdürülebilir kılmaya katkıda bulunabileceğine inanıyor.” dedi.

Bir önceki yazımız olan "Türk bilim insanlarının 'nano balık' keşfi" başlıklı makalemizde "Prof. Dr. Semih Ergin; en küçük balık; nano balık; Pomatoschistus Nanus" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

buhler

Bühler yem sektörünü İzmir’de buluşturdu

Yem teknolojilerinin önde gelen markalarından Bühler, İzmir’de düzenlediği bir seminerle Türk yem sektörünün uzmanlarını bir …