Ana Sayfa / Haberler / Hayvancılıkta modernizasyona %50 hibe

Hayvancılıkta modernizasyona %50 hibe

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı DAP, GAP, KOP ve DOKAP kapsamındaki illerde büyükbaş-küçükbaş hayvancılık işletmelerinin modernizasyonu için hibe desteği verecek.

hayvancilikta-modernizasyon

Doğu Anadolu Projesi (DAP), Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP), Konya Ovası Projesi (KOP) ve Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki 41 ilde mevcut damızlık sığır ve damızlık koyun-keçi işletmelerinin yeni inşaat veya tadilatlarının desteklenmesine ilişkin “Proje Uygulama Rehberi” yayınlandı. Buna göre, mevcut damızlık sığır ve damızlık koyun-keçi işletmelerinin yeni inşaat veya tadilatlarının yapılmasına ilişkin yatırımlara yüzde 50 hibe desteği verilecek. Yatırımlarda, büyükbaş işletmelerinde anaç hayvan varlığı alt sınır 10 baş üst sınır 49 baş, küçükbaş işletmelerinde ise alt sınır 100 baş üst sınır 200 baş kapasiteli ahır ve ağıl yapımı olması gerekiyor. Başvuru için son tarih 31 Ocak.

Bir önceki yazımız olan "Mazot ve pahalı ham madde yem fiyatlarını artırıyor" başlıklı makalemizde "feed planet, Mazot ve pahalı ham madde yem fiyatlarını artırıyor ve Ülkü Karakuş" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …