Ana Sayfa / Haberler / ‘Geleceğin Fabrikası’ ödülü Belçikalı Nuscience’ye verildi

‘Geleceğin Fabrikası’ ödülü Belçikalı Nuscience’ye verildi

Belçika merkezli Nuscience’nin Ghent’deki yem fabrikası ‘Geleceğin Fabrikası’ ödülüne layık görüldü.

nuscienceDördüncü sanayi devriminin getirdiği zorlukları göğüsleyerek geleceğe dönük çözümler üreten imalatçılara verilen ve alanında prestijli bir ödül olarak bilinen “Geleceğin Fabrikası 4.0” ödülü bu yıl Nuscience’in premiksler, yavru yemi ve özel ürünlerini üreten yeni fabrikasına gitti.
Fabrika, Baasrode ve Drongen’deki tesislerin yerini almak üzere 2015 sonunda hizmete girmişti. Alınan ödülle ilgili bir açıklama yapan Nuscience Group’un Operasyon Direktörü Chris Mercier, “Sürekli olarak, maliyetlerin düşürülmesi, ürün kalitesinin daha da geliştirilmesi için fırsatlar arıyoruz. Öte yandan, üretim verimliliğini ve esnekliğini de arttırdık. Özellikle binalardan kaynaklanan kısıtlamalar ve yerleşim düzeni nedeniyle önceki iki eski tesisi optimize edememiştik. Bu yatırım, işletim maliyetlerimizi önemli ölçüde düşürdü.” dedi.
Nuscience’in Ghent’teki tesisi üretim teknikleri ve nihai ürünler başta olmak üzere her alanda başarılı bir işletme olarak görülüyor. Fabrika her gün Nutrition4U adıyla geniş bir yelpazede yavru besleme için birçok premiks üretiyor. 350 çeşit hammaddeyi işleyen Nuscience, 2 binden fazla ürün üretiyor. Hollanda menşeli 11 Dinnissen mikseri kullanılarak yapılan üretim, aylık 10 bin tonluk kapasiteye ulaşıyor.

Bir önceki yazımız olan "Türk bilim insanlarının 'nano balık' keşfi" başlıklı makalemizde "Prof. Dr. Semih Ergin; en küçük balık; nano balık; Pomatoschistus Nanus" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

kinay

Yem ithalatında 1 milyar dolar cepte kalacak

Tarım Kredi Yem AŞ Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, soya üretimi konusunda yapılacak çalışmalarla yem …