Ana Sayfa / Haberler / Gafta’nın yeni başkanı görevi İstanbul’da devraldı

Gafta’nın yeni başkanı görevi İstanbul’da devraldı

Gafta’nın başkanı İstanbul’da düzenlenen resepsiyonla görevi devraldı. Dünya tarımsal ürün ticareti yapanların çoğunluğunun kullandığını standartları belirleyen uluslararası kurumun yeni başkanı tahıl tüccarı Swithun Still oldu.

Cemalettin Kanaş – İSTANBUL
Uluslararası yem ve tahıl ticareti için genel kabul görmüş standartları belirleyen Gafta’nın (Tahıl ve Yem Ticareti Birliği) tepesindeki görev değişimi, İstanbul’da verilen bir resepsiyonda gerçekleşti. Sektörün yakından tanıdığı bir tahıl tüccarı olan Swithun Still, Gafta’nın yeni başkanı oldu.
gafta_new_president_feed17
Program Gafta Genel Direktörü Jaine Chisholm Caunt’un açılış konuşmasıyla başladı. Gafta’nın uluslararası yem ve tahıl ticaretinin standartlarını belirleyen bir dernek olarak öne çıktığının altını çizen Caunt, “Gafta, dünya genelinde tarımsal ürünlerin ticareti alanında 95 ülkeden 1800’den fazla üye şirketi temsil ediyor” dedi. Caunt, Gafta kararlarının “Yabancı Hakem Kararlarının Tanınması ve İcrası Hakkındaki 1958 New York Sözleşmesi” uyarınca dünya genelinde 157 ülkede geçerli olduğunu söyledi.
Başkanlık görevini selefi Jean-Christian Fages’ten devralan Swithun Still, tebrikleri kabul etti. Still, yaptığı konuşmada programı İstanbul’da düzenlemelerinde Rusya ile Türkiye arasındaki buğday ticaretinin hacminin etkili olduğunu dile getirdi.
İstanbul’daki resepsiyona Türkiye ve yurt dışından tahıl ve yem ticaretiyle ilgili sektör temsilcileri katıldı. Uluslararası ticareti teşvik eden asırlık kurum 1800 civarında olan üye sayısını en kısa zamanda 2000’e çıkarmayı hedefliyor.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …