Ana Sayfa / Haberler / FEFAC: Avrupa Birliği protein kalitesini artırmaya odaklanmalı

FEFAC: Avrupa Birliği protein kalitesini artırmaya odaklanmalı

AB üyesi 23 ülkeden 23 ulusal birliği ve Türkiye, İsviçre, Sırbistan, Rusya ve Norveç’i üye veya gözlemci statüsüyle temsil eden Avrupa Yem Üreticileri Federasyonu (FEFAC) farklı protein kaynakları ve hayvan beslemede kullanımı konusunda “protein kalitesi”ne dikkat çekti.

fefac_proteinFEFAC tarafından temsil edilen Avrupa yem endüstrisi AB sınırları içinde üretilen sebze proteini konusunda Pazar avantajını elinde tutuyor. Konuyla ilgili yazılan ve kamuoyuyla paylaşılan detaylı bir makalede, FEFAC farklı protein kaynakları ve hayvan beslemede kullanımı konusunda “protein kalitesi”ne dikkat çekti. FEFAC farklı hayvan besleme çeşitleri için farklı proteinlere ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan FEFAC Başkanı Nick Major: “AB protein açığını ve ithalata bağımlılığı azaltma için güçlü bir politik ilginin farkındayız. Ancak pazarın Avrupa sebze proteini için yem sanayiinden talebinin yem malzemelerinde bulunan optimal protein kalitesini tespit etmek ve bunu gıda üreten hayvanlara teslim etmek gibi hayvancılıkla ilgili gerekliliklerden kaynaklandığı netleşmelidir. Biz bu nedenle proteinin kalitesinin ve besleyici içeriğinin tam olarak hesaba katıldığından emin olmak zorundayız.” dedi.
Nick Major: “AB protein açığını kapatma konusunu ciddiye alıyorsa, bitki ıslahı yoluyla protein kalitesini geliştirmenin pazar yatırımı açısından uzun vadeli temel strateji olarak görüldüğü bir düzeye gelmeliyiz. AB politika gelişiminin en avantajlı bitki ıslahı teknolojilerinin meyvesini alma hırsını yansıtmaya ihtiyacı var. Böylece bu çiftlik düzeyine getirilebilir.” diye konuştu.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …