Ana Sayfa / Haberler / Feedtech, İrlanda’da yem fabrikası satın aldı

Feedtech, İrlanda’da yem fabrikası satın aldı

Feedtech, 5 milyon euroluk yatırımla İrlanda’da bir balık yemi fabrikası satın aldı. Açılışını İrlanda Kalkınma Bakanı Michael Ring’in yaptığı fabrika, dev bir kedi-köpek maması tesisine dönüştürüldü.

feedtech
Yem teknolojilerinin önde gelen firmalarından Feedtech, 5 milyon euroluk yatırım yaparak, İrlanda’nın Westport kentinde dört yıldır işletilmeyen balık yemi fabrikasını satın aldı. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, fabrika dev bir kedi-köpek yemi tesisine dönüştürüldü. İrlanda’nın bu ilk Türk gıda ve evcil hayvan yatırımının açılışını İrlanda Bölgesel Ekonomik Kalkınma Bakanı Michael Ring yaptı. Fabrikanın, 40 dönüm açık alan ve 6 bin metre karelik kapalı alan üzerine kurulu olduğu belirtiliyor.

AVRUPA ÜLKELERİNE İHRACAT
20’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Feedtech’in Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Selçuk, yeni yatırımlarıyla ilgili şu sözleri söyledi: “Dünya balık yemi piyasasının yüzde 40’ına hakim müşterimiz Nutreco grubunun tesisini alarak, evcil hayvan mama üretim fabrikasına dönüştürdük. Markamız Buddy’nin yanında, Pets Choice, Ecodog ve Ecocat ile ihracatı artıracağız. İrlanda doğal ortamıyla ünlü; tarımın ve hayvancılığın çok geliştiği bir ülke. Biz bu hayvanların yan ürünü olan etleri kullanarak mama yapacağız. Avrupa’da yüksek kalitede ürettiğimiz mamayı başta İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerine satarak büyümeyi amaçlıyoruz.”

DAHA FAZLA YATIRIM YAPILACAK
Fabrikanın açılışını İrlanda Bölgesel Ekonomik Kalkınma Bakanı Michael Ring gerçekleştirirken, törende konuşma yapan Türkiye’nin İrlanda Büyükelçisi Levent Burhan şu sözleri söyledi: “İşadamımız Rasim Selçuk’un İrlanda’da gerçekleştirdiği bu büyük ölçekli yatırım, ülkemiz için gurur verici bir girişim. Üstelik daha fazla yatırım yapılacak olması sevindirici. Açılışın da bakan seviyesinde temsil edilmesi, bu yatırıma verilen önemi gösteriyor. Bu girişim, ekonomik ve ticari anlamda en önemli ortağımız AB’nin üyesi olan bir ülkede yatırım yapmayı düşünen potansiyel yatırımcı işadamlarımız için de güzel bir örnek. İrlanda Büyükelçiliği olarak işadamımızı tebrik ederken kendisine her türlü yardımı yapmaya hazırız.”

Bir önceki yazımız olan "Neovia yem şirketi Agranix’i satın aldı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

hubuder

Tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) “2019/2020 Hasatına …