Ana Sayfa / Haberler / Feedmaster yeni yem fabrikasına yatırım yapıyor

Feedmaster yeni yem fabrikasına yatırım yapıyor

Feedmaster, Namibia’daki yem fabrikasını geliştirmek için 4,4 milyon dolarlık yatırım yaptı. Yeni tesis günde 400 ton ruminant yem üretim kapasitesine sahip olacak.

feedmaster

Hayvan yemi üreticisi Feedmaster, hayvan üreticilerine gelişmiş bilimsel ve ileri teknoloji hayvan yemleri ile hizmet vermek için modern yem fabrikası teknolojilerine 4,4 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bu devasa yatırım, ruminant yem pazarındaki sürekli büyüme ve yerel hassas uygulamalı tarım faaliyetlerindeki gelişmeler ışığında yapıldı. Feedmaster’ın yeni ruminant yem fabrikası, Namibya’da, Windhoek’in kuzeydeki sanayi bölgesinde bulunan mevcut yem fabrikasının yerini alacak.

Yeni Feedmaster ruminant yem fabrikası, mevcut öğütme kapasitesinin iki katı üretim yapacak şekilde tasarlandı ve saatte 20 ton yem üretimi yapabilecek. Pelet değirmen kapasitesi ise saatte 10 ton üretim yapabilecek şekilde tasarlandı. Bu sayede, yem fabrikası günde 400 tondan fazla ruminant yem üretebilecek; bu rakam, teorik olarak, yılda yaklaşık 140 bin ton üretim kapasitesi anlamına geliyor. Geliştirilmiş yem fabrikası otomasyonu ve sistem entegrasyonu, farklı ürün partileri arasındaki duruş süresini azaltacak ve toplam üretim sürecini, insan gücüne daha az bağımlı hale getirecek. Gelişmiş süreç kontrol sistemi, fabrikanın istikrarlı bir randımanla çalışmasına ve nihai ürün kalitesine fayda sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan "BioMar, Avustralya’da yeni bir yem fabrikası kuracak" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …