Ana Sayfa / Haberler / Evonik, Vietnam’da yem değirmenine sponsor oldu

Evonik, Vietnam’da yem değirmenine sponsor oldu

Yem katkıları konusunda uzman Almanya merkezli küresel firma Evonik, Vietnam’da bir yem fabrikasına değirmenine oldu. Nong Lam Üniversitesi’ndeki tesiste inovatif araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılması da planlanıyor.

evonik

Yem katkısı firması Evonik ile bilimsel işbirliği kapsamında Vietnam’ın Nong Lam Üniversitesi’nde son teknoloji bir yem değirmeni deneme pelet yem üretimine başladı. Yeni tesis hayvan beslemesi, sürdürülebilir yem üretimi ve öğrenci eğitimi konularında destek vaat ediyor.
Pelet kalitesinin ticari yem üretiminde hayati öneme sahip olduğu iyi bilinen bir gerçek. Araştırma denemelerine tahsis edilen yeni pelet yem değirmeni ülkede daha sürdürülebilir bir yem sektörünün teknolojik gelişimini hızlandırmayı amaçlıyor.
Evonik Nutrition & Care GmbH’de uygulamalı yem teknolojisinden sorumlu müdür Detlef Bunzel, konuyla ilgili açıklamasında “Nong Lam Üniversitesi Hayvan Bilimi ve Veterinerlik Bölümü ile bu yeni ortaklıktan ötürü memnuniyet duyuyoruz.” dedi. Bunzel, “Birlikte, beslenme kavramları, yem teknolojisi ve yeni ürünler hakkındaki araştırmaların kalitesini artırma imkânımız olacak ve bu da ülke sanayisinin gelişimini hızlandıracak.” diye konuştu.
Firmanın genel müdür yardımcılığını yapan Dr. Jan-Olaf Barth’a göre, güvenli ve sağlıklı gıdaya olan talebin arttığı Vietnam, yem konusunda büyüyen ve önemli bir pazar. Barth, “Yerli araştırma kurumları ve müşterilerimizle yakın işbirliği aracılığıyla sürdürülebilir gıda üretimi değer zincirinin gelişimine katkı sağlama imkânını içtenlikle karşılıyoruz.” diyor.

Kontrol edin

fao

FAO’nun yeni Genel Direktörü Çinli Qu Dongyu

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Genel Direktörü, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Tarım ve Kırsal …