Ana Sayfa / Haberler / Evonik, hayvan beslenmesine yoğunlaşmak için plastik birimini satıyor

Evonik, hayvan beslenmesine yoğunlaşmak için plastik birimini satıyor

Alman kimya grubu Evonik, bir yıl önce verdiği karar çerçevesinde metakrilat plastiklerini Advent grubuna 3 milyar Euro’ya (3.6 milyar ABD Doları) satmak için büyük ölçüde anlaştı. Şirket, bu birimi satma planını Mart 2018’de ilan etmişti. Firma, bu yolla arasında yem katkı maddelerinin de olduğu daha hızlı büyüyen sektörlere yoğunlaşmayı planlıyor.

evonik_feed17Alman kimya grubu Evonik, metakrilat şirketini Advent International’a 3 milyar Euro’ya satmak üzere anlaşma imzaladı. Çok sayıda ülkedeki idarecilerin bu anlaşmayı onaylaması gerektiği için anlaşmanın 2019’un üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Satış, Alman şirketin bu bölümü satma kararı vermesinin üzerinden bir yıl geçmesinin ardından geldi. Şirket, Mart 2018’de bu işi satmayı planladığını ve arasında yem katkı maddeleri sektörünün de daha hızlı büyüyen sektörlere odaklanmayı istediğini belirtmişti.
Şirket yaptığı yazılı açıklamada, “Sağlık ve bakım, akıllı malzemeler, özel katkı maddeleri ve hayvan beslenmesi büyüme motorlarımızdır. Ortalamanın üzerinde bir büyümeye ve düşük konjonktürel maruz kalmaya sahiptirler. Performans malzemeleri bölümünün bir parçası olan metakrilat işi, Evonik’in büyüme alanlarını tanımlamasının dışında kalıyor.” ifadelerine yer verildi.
Alman şirket açıklamasında, şeffaf akrilik levha ile prekürsör malzemeleri üreten şirketin satılmasının denetleme kurulunun onayından geçmesi gerektiğini ancak satış anlaşmasının oluşturulduğunu kaydetti. Şirketin üç faaliyet bölümünden biri altında faaliyet gösteren Evonik Hayvan Beslenme, 60’tan fazla ülkede ofisi ve beş kıtada NIR ve ıslak kimya hizmetleri sunan 13 laboratuvarı bulunmaktadır.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …