Ana Sayfa / Haberler / Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain Ingredients olarak değiştireceğini açıkladı. Şirket, isim değişikliğinin tüm kurumlara uygulanacağını ve uluslararasılaşma faaliyetlerini yansıtacağını açıkladı.

Limagrain_logo

İçerik konusunda ihtisaslaşmış Limagrain grubunun iş birimi, adını Limagrain Céréales Ingrédients’ten Limagrain Ingredients olarak değiştirecek. Bu isim değişikliği, geçtiğimiz yıl Limagrain Ingredients’e katılan iki şirket olan Unicorn Grain Specialties GmbH ve Unicorn Grain Specialties GmbH dâhil firmaya ait işletmeler için geçerli olacak.

Limagrain, Fransız çiftçiler tarafından kurulan ve yönetilen uluslararası bir tarım kooperatif grubudur. Tarla tohumları, sebze tohumları ve tahıl ürünlerini dağıtır.

Şirket, isim değişikliğinin faaliyetlerinin uluslararasılaşmasını yansıtacağını duyurdu. Firma bugün 150 milyon Euro’ya yakın bir ciro üreten içerikleri 58 ülkede satılıyor. Her yıl Avrupa’daki yedi üretim tesisinde üretilen 330 bin tondan fazla tahıl işleniyor. Ayrıca, tahıllar temel hammadde olarak kalsa bile, büyüme gelecekte baklagiller ve diğer bitki proteinleri olmak üzere diğer tahıl ailelerinden de gelebilir.

Şirket içindeki tüm üretim süreçleri, farklı işlevlerde %100 doğal ürünler tedarik ediyor. Firma öğütme, ısıl işlem, basınçlı pişirme, ekstrüzyon işlemlerinde kimyasal kullanmıyor.

Limagrain Ingredients, ürünlerini unlu mamuller, mutfak, atıştırmalıklar, kahvaltılık tahıllar, evcil hayvan maması, at ve genç hayvan (domuz ve buzağı) yemleri olmak üzere 6 uluslararası sektöre sunuyor.

Bir önceki yazımız olan "Tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak" başlıklı makalemizde "6. Uluslararası HUBUDER Konferansı 2019/2020 Hasadına Doğru Türkiye ve Dünyada Tahı, HUBUDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülfem Eren ve TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal" hakkında bilgiler verilmektedir.

Kontrol edin

hubuder

Tahıl piyasaları HUBUDER’de masaya yatırılacak

Hububat ticareti ile uğraşan firmaları aynı çatı altında toplayan Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) “2019/2020 Hasatına …