Ana Sayfa / Haberler / Dünya Yem ve Gıda Kongresi 18-20 Nisan’da Antalya’da

Dünya Yem ve Gıda Kongresi 18-20 Nisan’da Antalya’da

Küresel yem endüstrisinin en önemli buluşma platformlarından biri olan Dünya Yem & Gıda Kongresi’nin (GFFC) beşincisi, 18-20 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek.

3

18-20 Nisan 2016 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan 5. Dünya Yem ve Gıda Kongresi (GFFC), küresel yem ve gıda sektörünü temsil eden 1200’ün üzerinde katılımcıyı bir araya getirecek. Uluslararası Yem Sanayi Federasyonu (IFIF), Avrupa Yem Sanayicileri Federasyonu (FEFAC) ve Türkiye Yem Sanayicileri Birliği’nin (TÜRKIYEMBİR) işbirliği ve FAO’nun teknik desteği ile düzenlenecek 5. GFFC kongre ve sergisi, ‘Herkes için Eşitlik ve Refah’ temasıyla, 2050 yılı itibariyle dünyadaki 9.6 milyar insanın sürdürülebilir, uygun fiyatlarla ve güvenli bir şekilde beslenmesini öngören küresel çaptaki zorluğa dikkat çekecek.
Özel sektör, kamu ve STK’lardan oluşan sektör temsilcileri ve yetkin konuşmacıların oluşturacağı 1200’ün üzerinde katılımcının bir araya geleceği bu benzersiz etkinlikte, yem üretimi ve gıda işleme değer zincirinde Sürdürülebilirlik, Piyasalar & Ticaret, Gıda ve Yem Güvenliği, Mevzuatlar ve Ticaretin Kolaylaştırılması, Hayvan Besleme ile İnovasyon ve AR-GE konulara ele alınacak.
Dünya Yem & Gıda Kongresi ve Sergisi, yem ve gıda sanayinden küresel liderler ve sektör temsilcileri, resmi otorite temsilcileri ve uluslararası kuruluş liderleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, dünya çapında tanınan uzman akademisyenler, yem ve gıda sektörlerinden uzmanlar, hammadde ve katkı maddeleri tedarikçileri, yağ ve hububat tedarikçileri, yem ve gıda makine ve ekipman imalatçıları, bu sektörlere hizmet sağlayanlar, biyoyakıt ve yenilenebilir enerji sektörü, gübre sanayi temsilcileri olmak üzere tüm katılımcılar için önemli bir küresel platform niteliği taşıyor.
Tüm sektör paydaşları bu önemli etkinlikte buluşarak eşsiz bir iletişim, görüşme ve müzakere imkanı bulacak. Gerek yerli gerekse yabancı sektör firmaları, Maritim Beach Hotel ve Convention Center’ın geniş salon ve holleri ile fuayesinde düzenlenecek oturum, workshop ve sergi stantlarında arzu ettikleri yeri alarak ürünlerini tanıtma, yeni ortaklıklar veya ticaret konularıyla ilgili sorunlarını giderme, yeni teknolojileri ve inovasyonları irdeleme imkanı bulacak; yem ve gıda sektörlerinin küresel ölçekteki gidişatıyla ilgili yepyeni bir perspektif ve geniş bir vizyona sahip olacaklar.
Dünya çapındaki bu kongre ve serginin Antalya/Türkiye’de düzenlenecek olmasında, Türkiye’nin Ortadoğu, Karadeniz, Avrasya ve Kuzey Afrika arasındaki merkezi konumunun ve bu ülkelerle olan tarihi ve kültürel bağlarının yanı sıra Türkiye’deki yem sanayinin dinamik yapısı ve son 10 yılda aralıksız olarak sergilediği yıllık %10’luk büyüme, belirleyici bir etkiye sahip.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …