Ana Sayfa / Haberler / DSM, sürdürülebilirlik endeksinde yine bir numara

DSM, sürdürülebilirlik endeksinde yine bir numara

DSM şirketi, Dow Jones Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi’nde bir kez daha alanında lider şirket olarak tescillendi. Şirket daha önce de Fortune Dergisi’nin ‘Dünyayı Değiştirenler’ listesinde üç kez üst üste yer almıştı.

dsm

Beslenme, sağlık ve sürdürülebilir yaşam alanlarında faaliyet gösteren bilimsel temelli Royal DSM şirketi, Dow Jones Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi’nde bir kez daha alanında lider şirket olarak tescillendi. Şirket, 7 kez bir numara olmak üzere 15 yıldır listede üst sıralarda yer aldı. DSM CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Feike Sijbesma, “Bilimsel temellerimiz ve yenilikçi gücümüz herkes için daha iyi hayatlar yaratılmasına katkıda bulunurken işimizi büyütmemize de yardımcı oluyor. Bu yaklaşımın Dow Jones Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi tarafından bir kez daha takdir edilmiş olmasından dolayı gururluyum.” dedi.
DSM, Fortune Dergisi tarafından da üç kez üst üstüe ‘Dünyayı Değiştirenler’ listesinde yer aldı. Ayrıca, Sustainalytics şirketi de DSM’yi iki yıldır ESG (çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim) konusunda kendi sektöründeki 135 şirketin yer aldığı listede ilk sırada gösteriyor. Gösterdiği güçlü operasyonel ve finansal performansla büyüyen bir şirket olan DSM, aynı zamanda gösterdiği sürdürülebilirlik çabalarıyla öne çıkıyor. “Büyüme ve Değer – Amaca yönelik, Performans Güdümlü” başlığıyla özetlenen bir stratejiye sahip olan DSM; hem küresel eğilimlerin ortaya çıkardığı büyüme fırsatlarını değerlendiriyor hem de Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne yönelik olarak çalışıyor. Şirket daha çok beslenme ve sağlık, iklim, enerji ve kaynaklar alanlarına odaklanıyor.

Bir önceki yazımız olan "Ticaret savaşları, Brezilyalı soya fasulyesi üreticisine yaradı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

kinay

Yem ithalatında 1 milyar dolar cepte kalacak

Tarım Kredi Yem AŞ Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, soya üretimi konusunda yapılacak çalışmalarla yem …