Ana Sayfa / Haberler / DSM, Fortune dergisinin ‘Dünyayı Değiştir’ listesinde üst üste üçüncü kez yer aldı

DSM, Fortune dergisinin ‘Dünyayı Değiştir’ listesinde üst üste üçüncü kez yer aldı

Beslenme, sağlık ve sürdürülebilir yaşam alanlarında faaliyet gösteren küresel bir bilim şirketi olan Royal DSM, Fortune dergisinin ‘2018 Dünyayı Değiştir’ listesine girdi. Bu liste şirketlerin temel iş stratejileri ile yarattıkları olumlu toplumsal etkilerin tanınması olarak görülüyor. DSM listeye üst üste üçüncü kez girdi. 

dddslyox4aantkm

DSM, Fortune dergisinin ‘Dünyayı Değiştir’ listesinde üçüncü yıl da yer aldı. DSM Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Feike Sijbesma, “Fortune dergisinin ‘Dünyayı Değiştir’ listesine girmek DSM’nin doğru yolda olduğunu gösteriyor. Yeni stratejimizi son zamanlarda açıkladık. Bu strateji, şirketin bir amacının – dünyayı geliştirmeye katkı sağlamak – olduğunu ve performans odaklı bir şirket olduğunu ilan etti. Devamlı güçlü bir performans sergilemeyi taahhüt ediyoruz. Fortune dergisinin bu listeleri, şirketimizin anlamlı işler yaparken uzun vadeli değer yarattığının dış dünya tarafından da fark edildiğinin güçlü bir işareti.” dedi.
“Büyüme ve Değer – Amaç Önderliği – Performans Odaklı,” adlı yenilenmiş strateji, DSM’nin büyüme için güçlü platformundan yararlanacak. Bu büyüme, küresel devasa eğilimlerin ve Birleşmiş Miletlerin belirlediği Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin özellikle Beslenme ve Sağlık, İklim ve Enerji ve Kaynakları ve Döngüselliği hedef alan yenilikler ve fırsatların yarattığı imkânları yakalayan yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklıdır.
Fortune dergisi bu türde çok sayıda yenilikten bahsetti. Bunlardan biri DSM’nin Evonik ile ortak girişimi olan Veramaris oldu. Bu yenilik ile Omega 3 yağ asitleri, denizde yakalanan balıklar yerine doğal deniz yosunundan elde ediliyor. Hayvan besleme uygulamaları için geliştirilen Veramaris, okyanus kaynakları üzerindeki etkiyi azaltarak su yaşamı desteklemeye yardımcı oluyor.

Bir önceki yazımız olan "Türkiye’de balık üretimi artmaya devam ediyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …