Ana Sayfa / Haberler / Dr Eckel’den hayvan sağlığı ve kârlılık için beslenme girişimi

Dr Eckel’den hayvan sağlığı ve kârlılık için beslenme girişimi

DrEckel_feed17Küresel hayvansal üretimde, mevcut yaygın eğilim sağlık dostu koşullar altında yetiştirilmiş olan hayvanlar için temel bir taleptir. Politika, hayvan refahı örgütleri, gıda perakende ticareti ve tüketiciler, hayvancılık koşullarını iyileştirecek ve hayvanların sağlık şartlarını iyileştirecek çözümler için bastırıyor. Burada ana odak noktası çoğunlukla hayvancılık sistemleri ve yönetimidir. Yine de hayvan sağlığını iyileştirmek için üreme, taşıma, ilaçlama ve besleme başta olmak üzere optimizasyonun mümkün olduğu başka alanlar da var.
Bu faaliyetlerin çoğunun ortak bir yönü var: yatırım gerektiriyorlar ve bu nedenle kar amacının aksine bir durum arz ediyor. Düşük maliyetle et üretme talebi dünyanın her yerinde artmaya devam ediyor. Bu nedenle, tedarik zincirindeki tüm kilit oyuncular sağlık ve kârlılığı birleştirebilecek çözümler aramaktadır. Dr Eckel, hayvan refahı ve antibiyotik kullanımının azaltılması için yem katkı maddeleri konusunda 25 yıllık deneyime sahiptir. Dr Eckel’in amacı, yem üreticileri ve çiftçilere verimlilik, sürdürülebilirlik ve hayvan refahını benzersiz bir şekilde birleştiren yenilikçi ve uygulanabilir çözümler sunmak olmuştur. Aslında, besleme çok şey değiştirebilir. İhtiyaç temelli beslenme, hayvan dostu çiftçilik ve sağlıklı hayvanlar için temel ön koşullardan biridir. Özellikle yem katkı maddeleri, kritik hayvan sağlığı göstergeleri üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.
Dr. Eckel’in hayvan refahı girişimini başlatmasının nedeni budur. Yem üreticilerine ve hayvan sahiplerine hayvan refahını geliştirme çabalarında yardımcı olan ve onları destekleyen bir girişim. Dr. Eckel, hayvan refahını sürdürülebilir bir şekilde geliştirmek, ilaç kullanımını azaltmak ve çeşitli hayvan refahı önlemlerinin uygulanmasını teşvik etmek için özel olarak geliştirilmiş yem katkı maddeleri üreten ilk şirketlerden biri. Bu yem katkı maddesi yenilikleri, örneğin, bağırsak bütünlüğünü iyileştirebilir, solunum fonksiyonunu ve ayak pedi sağlığını destekleyebilir, ancak hayvanların iltihapla mücadele etmesine yardımcı olabilir. Yem katkı maddeleri hayvanları güçlendirir, canlılıklarını arttırır ve sağlıklarını onarır. Bu etkilerin tümü aynı amaç için çalışır: Hayvanlar daha az strese bağlı semptomlar, daha az inflamasyon, daha iyi bir bağışıklık sistemi ve refahlarında iyileşme göstermeleri. Üreticiler, yetiştiriciler ve çiftçiler hayvanlarının daha güçlü genel durumundan ve daha iyi performansından faydalanırlar. Sonuç: artan verimlilik ve sürdürülebilirlik. Dr. Eckel, hayvan refahının herkes için diyetini ödediğini gösteriyor. Ve bu yem ile başlar.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …