Ana Sayfa / Haberler / Dr. Eckel su ürünleri için yeni tesis kurdu

Dr. Eckel su ürünleri için yeni tesis kurdu

Hayvan yemi konusunda önde gelen Alman şirketlerden biri olan Dr. Eckel, 2017 yılının sonunda su ürünleri için Almanya’nın batısındaki Niederzissen şehrinde yeni bir tesis açtı. 

dr-eckel

Hayvan besinleri alanında faaliyet gösteren Alman şirketi Dr. Eckel’in genel merkezindeki su ürünleri tesisinde 2012’den bu yana yem deneyleri yapılıyor. Almanya’da balıklar ve kabuklu ürünler için kendi deneme tesisi bulunan tek yem üreticisi unvanına sahip Dr. Eckel, yeni yem konseptleri ve ürün inovasyonlarını kendi bünyesinde test edebiliyor. Yakın zamanda yeni akvaryumların devreye girmesiyle deneme kapasitesi iki katına çıktı. Yeni ve güçlü filtre sistemleri hem tatlı hem de tuzlu sularda gerçekçi büyüme hızlarında daha yoğun besleme imkanını sağlıyor.
Dr. Eckel Ürün Geliştirme Ekibi Başkanı Tilman Wilke, “Tesisin genişlemesi sayesinde ürünlerin denenmesi ve inovasyon faaliyetlerimiz daha hızlı ve esnek hale geldi. Artık daha büyük denemeler yapabiliyor ve gerekirse bunlar üzerinde değişiklik yapabiliyoruz. Bu da ürün kalitemizi daha da artırmamıza ve ürünleri müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre daha iyi şekillendirmemize imkan sağlıyor.” dedi. Niederzissen’deki yeni su ürünleri tesisi şu anda 1.500 tatlı su çipurasına ev sahipliği yapıyor.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …