Ana Sayfa / Haberler / De Heus, Ukraynalı yem üreticisinin çoğunluk hissesini aldı

De Heus, Ukraynalı yem üreticisinin çoğunluk hissesini aldı

ukrayna_feed17Hollandalı yem üreticisi De Heus, Ukraynalı D-Mix’te çoğunluk hissesi satın almak için bir anlaşma imzaladığını açıkladı. Bu ortaklık ile De Heus, bu ülkeye on yıldan fazla bir süredir hayvan besin ürünleri ihraç etmesinin ardından kârlı Ukrayna hayvan yemi pazarına stratejik bir giriş yapmış oldu.

Ortak girişim, şirketi ticari faaliyetlerini ‘Koudijs Ukraine’ ticari ismi altında yürütecek. De Heus, anlaşmanın 2019 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanmasının beklediğini açıkladı. Bir aile şirketi olan D-Mix, Ukrayna’nın batısındaki Zolochiv kentinde faaliyet gösteriyordu. Ayçiçeği çekirdeği ve soya fasulyesi kırma tesislerine de sahip olan şirket, 80 bin ton üretim kapasitesi ile konsantre özel yemler ve komple yemler üretmekteydi.
Şirket, 2020’nin başında faaliyete geçmesi beklenen bir premiks fabrikasının inşaatına başlanacağını ve bu ortak girişimin günlük yönetiminin Fedir Shopsky’nin elinde olacağını açıkladı. Hollandalı şirket, “Ukrayna yönetimi hayvan yemi, hayvancılık ve çiftlik yönetimi alanında ek bilgi ve deneyim sağlayan yabancı yatırımcıları memnuniyetle karşılıyor.” yorumunu yaptı. Şirket, Ukrayna’nın hayvan yemi pazarına çok az sayıda yabancı şirketin girebildiğini de vurguladı.

Royal De Heus CEO’su Koen de Heus, “Koudijs Ukraine’nin parlak bir geleceği var. Uzun yıllar boyunca, müşterilerimize teknik desteğimizi geliştirmek için yatırım yapmaya devam ediyoruz. Uluslararası hayvancılık ve hayvan yemi sektöründeki tecrübemizin bu ülke hayvancılığın daha da profesyonelleştirilmesinde de değerli olacağına inanıyoruz,” dedi.

Kontrol edin

Avrupa ve Amerikan yem endüstrileri küresel sorunlarla mücadele için güçlerini birleştiriyor

AFIA ve FEFAC tarafından temsil edilen Amerika ve Avrupa yem endüstrisi sürdürülebilir yem üretimi, yem …