Ana Sayfa / Haberler / Danimarkalı balık yemi şirketine BAE’den üst düzey ziyaret

Danimarkalı balık yemi şirketine BAE’den üst düzey ziyaret

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Gıda Güvenliği Bakanı Mariam Al Mehairi, Danimarka’nın güneyindeki Christiansfeld’de bulunan Aller Aqua Grubu’nu ziyaret etti. Şirketin başkan yardımcısı, BAE’nin gıda maddelerinin tedarik seviyesini arttırmak istediğini açıkladı.

visit-from-the-emirates_web1550px

Birleşik Arap Emirlikleri Gıda Güvenliği Bakanı Mariam Al Mehairi, Danimarkalı balık yemi şirketi Aller Aqua’yı ziyaret etti. Aller Aqua Grubu’nun Başkan Yardımcısı Henrik Halken, “Bakanın ziyareti ve kendisinin bugünkü ziyareti sırasında şirketimize gösterdiği ilgi bizi gururlandırdı. BAE önümüzdeki yıllarda gıda maddelerinde tedariklerini artırmayı net bir şekilde istiyor. İyi ve sağlıklı gıda ürünleri üretmek için en sürdürülebilir çözümlerden biri olan kültür balıkçılığına yönelmek gayet doğal,” dedi.

Halken, “Bakan, özellikle çevre dostu balık yemi üretme kabiliyetimizle ve işbirliği yaptığımız ülkeler için yarattığı büyüme fırsatları ile ilgileniyordu. Bunların yanı sıra BAE’de kültür balıkçılığı büyüme planları ve katkıda bulunma ihtimallerimizden bahsettik,” dedi. Toplantıda bakan ve yardımcısının yanı sıra Grup CEO’su Hans Erik Bylling ve Başkan Yardımcısı Henrik Halken katıldı. Aller Aqua, 2016 ve 2017 yıllarında Orta Doğu pazarında su ürünleri yetiştiriciliği için en iyi yeni yem ödülünü kazanmıştı. Şirkete iki ödül de Dubai’de verildi.

Bir önceki yazımız olan "Büyük yem şirketleri, okyanus yönetimi girişimini kuvvetlendirdi" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …