Ana Sayfa / Haberler / CPM’den Iowa Eyalet Üniversitesi yem fabrikası projesine 2,6 milyon dolarlık bağış

CPM’den Iowa Eyalet Üniversitesi yem fabrikası projesine 2,6 milyon dolarlık bağış

Hayvan yemi işleme ekipmanlarının önde gelen tedarikçilerinden biri olan California Pellet Mill (CPM), Iowa Eyalet Üniversitesi’nde yem öğütme ve tahıl bilimi için yeni bir eğitim ve araştırma tesisine yaklaşık 2.6 milyon dolarlık ekipman bağışında bulunacak.

cpm26 küresel lokasyonda faaliyet gösteren CPM’in yapacağı bağış, ekipman, otomasyon ve hizmet sağlama şeklinde olacak. Destek, tamamen özel bağışlarla finanse edilecek olan 21.2 milyon dolarlık yem değirmeni ve tahıl bilimi kompleksine yapılacak olan en son katkı.
Iowa Eyalet Üniversitesi Ziraat ve Yaşam Bilimleri Fakültesi Dekanı Daniel J. Robison konuyla ilgili “CPM’nin, yem ve tahıl sektörüne hizmet etmek için eğitim, araştırma ve genişletme programlarımızın geleceği konusundaki bu cömert yatırımını ve tarımsal ekonomimizin diğer pek çok yönüyle bağlantılarını takdir ediyoruz.” açıklamasında bulundu. CPM genel müdürü Jim Hughes ise, “CPM’nin desteği, bu en gelişmiş tesisi öğrencilerimizin, fakültelerimizin ve paydaşlarımızın yararına kullanacak ve bizi olmamız gereken yerin üstünlüğünde tutacak altyapının kritik öneme sahip bir bölümünü temsil ediyor.” diye konuştu.

Jim Hughes
Jim Hughes

Hughes, “Iowa Eyalet Üniversitesi’nin yeni yem ve tahıl teknoloji tesisini desteklemekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı. “Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler, kendileri uzun yıllar boyunca fayda fayda sağlayacak olan son teknoloji ekipman ve otomasyona sahip olacaklar.” dedi. CPM’den alınan fonla beraber tesis için toplanan toplam tutarı 16,5 milyon dolara çıkmış oldu. 2017’de, Kent Corp., Iowa Corn Promotion Board and Sukup Manufacturing Co., tesisin inşaatı için 14 milyon dolar taahhüt etmişti.

Kontrol edin

Bühler, sektörü sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağırdı

Bühler’in Uzwil’de “Geleceği birlikte yaratmak” sloganıyla gerçekleşen ikinci Networking Günleri üreticilere, endüstri paydaşlarına, bilim insanlarına …