Son Haberler
Ana Sayfa / Haberler / COFCO ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladı

COFCO ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladı

COFCO International ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladı. “Yarının taleplerini karşılamak” isimli rapor, şirketin dünyanın gıda ihtiyacını sorumlu bir şekilde karşılamak için 2017 yılında dünya çapında bir tarım işletmesi olma hedefi doğrultusunda kaydettiği ilerlemeyi özetledi.

cof-5341-sus-report-cover-2018-06-25

Çin’in en büyük gıda ve tarım şirketi COFCO Corporation’ın yurtdışı tarım iş platformu COFCO International, ilk sürdürülebilirlik raporunu Haziran ayı sonunda yayımladı. Rapor, şirketin beş sürdürülebilirlik alanında gösterdiği performansı anlattı: standartları desteklemek, insanları gözetmek, çevresel etkilerimizi yönetmek, arz-talebi sorumlu bir şekilde bağlamak ve güçlü toplumlular oluşturmak.
Beş alan arasında 2017’in kilit başarıları şöyle sıralandı:
• Küresel alanda yüzde 82 yenilenebilir enerji kullanımı sağlamak
• Amazon ve Cerrado’daki 955 bin hektarlık soya çiftliklerinin coğrafi haritalanması ve taranması
• Brezilya, Arjantin ve Romanya’daki topluluk programlarından 14 bin 419 kişinin yararlanması
COFCO International’ın CEO’su Johnny Chi, “Kilit üretici rolündeki ülkelerde doğrudan hammadde tedarik kapasitemizi güçlendirmek ve hızla bir şekilde büyüyen talep pazarlarındaki varlığımızı genişletmek için çalışırken sürdürülebilirlik, COFCO International’ın temel bir değeri olarak tanımlanır ve iş stratejimizin ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Bu ilk rapor şeffaflık konusundaki taahhüdümüzü ana hatlarıyla belirtiyor ve tarım endüstrisinin karşı karşıya olduğu sürdürülebilirlik sorunlarının üstesinden gelmek için paydaşları nasıl bir araya getirdiğimizi gösteriyor,” dedi.
2017 raporu, uluslararası olarak bilinen Küresel Raporlama Girişimi’ni kullanarak hazırlandı. Bu ortak sürdürülebilirlik raporlama standartlarını toplam on iki binden fazla kuruluş kullanıyor.

Kontrol edin

ulku-karakus-turkiyembir

Türkiye yem üretiminde AB’de birinci sıraya yükseldi

Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri, Depolama ve Analiz Sistemleri Derneği (TABADER) İstanbul’da düzenlediği Uluslararası Un, …