Ana Sayfa / Haberler / Chip Mong Group, Kamboçya’da domuz yemi tesisi kuruyor

Chip Mong Group, Kamboçya’da domuz yemi tesisi kuruyor

Kamboçyalı Chip Mong Group, Kamboçya pazarına domuz yetiştirmek ve domuz yemi üretimi yapmak için yeni kurulacak tesisine yaklaşık 60 milyon dolarlık yatırım yaptı.

domuz-yemi

Chip Mong Group, emlak ve içecek sektörlerinin yanı sıra beton, çimento ve çelik gibi yapı malzemelerinin imalatı ve dağıtımı gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren çok sektörlü bir şirketler grubu. Bu grupta yer alan Chip Mong Yem Şirketi ise yem endüstrisi için dış ülkelerden yapılan ithalat miktarını düşürmeyi ve yüzlerce Kamboçya vatandaşı için iş imkanı yaratmayı amaçlıyor. Group CEO’su Leang Khun, şirketin yılda 200 bin ton miktarında yüksek kalitede domuz yemi üretimi yapacağını belirtti. Khun, üretimin yüzde 70’inin Chip Mong çiftliği için kullanılacağını, geri kalan yüzde 30’luk kısmının ise yerel pazarda satılacağını söyledi. Aynı zamanda Chip Mong çiftliğinin yılda yaklaşık 300 bin domuz yetiştireceğini ekledi.

Khun, “Chip Mong Yem Şirketi, binlerce vatandaşı doğrudan veya dolaylı olarak istihdam ederek Kamboçya ekonomisine büyük getiriler sağlayacak, ithalatı azaltacak ve Kamboçya’da ürün üretimini artıracak” dedi.

Bir önceki yazımız olan "Feedtech, İrlanda’da yem fabrikası satın aldı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …