Ana Sayfa / Haberler / Cedrob S.A., Bühler’in peletleme teknolojisine güveniyor

Cedrob S.A., Bühler’in peletleme teknolojisine güveniyor

Polonya merkezli karma yem üreticisi Cedrob S.A., sadık bir Bühler müşterisi ve yıllardır üretim yerlerini HYSYS peletleme sistemi veya Kubex T9 pelet değirmeni gibi Bühler makineleriyle donatıyor. Bu bağlılık, sadece Bühler’in üst kalitedeki makinelerinin değil, aynı zamanda Bühler’in müşteri memnuniyetini sağlamaktan sorumlu olan mükemmel müşteri hizmetinin bir sonucu.

cedrob
Yaklaşık 6 bin çalışanıyla halihazırda Polonya’nın üçüncü en büyük karma yem üreticisi konumunda olan Cedrob S.A., 1991 yılında Polonya Ciechanów’da kuruldu. Bir entegratör olan Cedrob, yem üretiminin en büyük kısmını kendi kümes hayvanları ve domuz çiftlikleri için kullanıyor. 2016 yılında, üretimini gerçekleştirdiği 800 bin ton yemin 560 bin tonunu kendi çiftlikleri için kullanan firma, geriye kalan 240 bin tonu ise piyasaya sundu.

HAYVAN YEMİ İÇİN ÜST DÜZEY PELETLEME
2007 yılında şirketin Bühler ile yapmış olduğu ilk anlaşmada yer alan Tomasz Walerowicz, Cedrob’da Üretim Müdürü olarak görev yapıyor. O tarihlerde, Bühler’den Polonya’nın Gumowo şehrindeki yem merkezini bir HYSYS peletleme sistemiyle donatması talep edilmişti. Hayvan yemini küp veya pelet formunda üretmek için kullanılan bu makine, en güncel güvenlik standartlarıyla en son sanitasyon ve sıkıştırma teknolojisini birleştiriyor.

Ayrı olarak seçilebilen bir hijyen modu, en yüksek sanitasyon ve ürün kalitesi sağlıyor. Bu mod, kir tutmaz yüzeyler ve temizleme otomasyonuyla birleştirildiğinde ise hızlı ve kolay temizlik ile bakım imkanı sunuyor. Tomasz Walerowicz, “Bu ve diğer avantajlar, fabrikamızı HYSYS ile donatmamız noktasında bizi ikna etti” diyor.

Söz konusu sistemin değerini kanıtlamasından bir yıl sonra Cedrob, Bühler’den ikinci pelet üretim hattını satın almaya karar verdi.

KUBEX T9 İLE YÜKSEK PERFORMANSLI PELETLEME
Firma, 2015 yılında Bühler’den iki tane daha Kubex T9 makinesi sipariş etti. Karma yem peletleme işleminde en yüksek kapasite için geliştirilen bu pelet değirmenleri, yüksek derecede yağa veya lif içeriğine sahip olan sıkıştırılması zor olan hammaddeleri bile işleyebiliyor. Makine, verimlilik ve performans açısından yeni standartları belirliyor: geleneksel pelet değirmenlerine kıyasla daha düşük enerji tüketimi, 50 ton/saate kadar üretim kapasitesi, 320 veya 410 kW motor gücü ve müşteri odaklı tasarım Bühler’in bu makinesinin sadece birkaç avantajından biri. Bununla birlikte son derece kompakt tasarımı sayesinde daha az yer kaplayan makine, geleneksel pelet değirmenleriyle aynı ayak izi ile iki kat daha fazla kapasite imkanı sunuyor.

Başlangıçta sipariş ettiği iki adet Kubex T9 makinesinden çok memnun kalan Cedrob, bir yıl sonra üçüncü bir Kubex T9 sistemi daha satın aldı.

ENERJİ VERİMLİLİĞİNE ODAKLANMA
Cedrob’un Polonya Kluczbork’daki dördüncü karma yem fabrikasındaki çalışması bu yıl tamamlanacak. Bühler’e bu tesis için iki tane daha Kubex T9 makinesi siparişi verildi. “Ekolojik ve çevresel faktörler bu kararı etkiledi” diyen Tomasz Walerowicz, şunları ekledi: “Bir yandan, Kubex T9 bir önceki modele kıyasla ölçülebilir şekilde yüzde 10.9’luk bir enerji tasarrufu sağlıyor, diğer yandan az miktarda enerji tüketimi, bugünün üretim ortamında önemli bir faktör olan karbondioksit tasarrufu için gerekli.”

Bir önceki yazımız olan "Alltech, WestFeeds’i satın aldı" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kontrol edin

Limagrain_logo

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …