Ana Sayfa / Haberler / Cargill’in kümes hayvanı birimi, satın alma ile Polonya’ya giriyor

Cargill’in kümes hayvanı birimi, satın alma ile Polonya’ya giriyor

Cargill’in Avrupa kümes hayvanı birimi Polonya’da 1.700’ten fazla çalışanı bulunan ve bir yem değirmeni ile beş tavuk çiftliği işleten Konspol’ün alınmasıyla Polonya’ya genişliyor. Satın alma, Cargill’in üretim kapasitesini ve mevcut müşterilere yakınlığı artırarak katma değerli kümes hayvanı ürünleri sunacak.

cargill

Uluslararası gıda devi Cargill, Polonyalı gıda şirketlerinden Konspol’ü satın almak için imza attı. Bu satın alım, Cargill’in küresel protein biriminin Polonya pazarına girmesini, şirketin kanatlı hayvan birimini güçlendirmesini ve faaliyetlerinin 14 ülkeye genişletmesini sağlayacak.
Anlaşmaya göre Cargill, Konspol’un gıda ve taze piliç işinin Polonya’daki varlıklarını bünyesine katacak. Cargill ayrıca Konspol’ün markalarının yanı sıra müşteri ve tedarikçi ilişkileri de dâhil olmak üzere firmanın ürün portföyünü de satın alacak. Polonya’da 1.700’den fazla çalışanı olan Konspol bir yem fabrikası, beş tavuk çiftliği ve iki işleme kompleksine sahip.
Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Cargill Global Poultry Kanatlı Birimi Başkanı Chris Langholz, “Konspol’ün yüksek kaliteli gıda ve inovasyona olan bağlılığı, Cargill’in kanatlı hayvan birimine mükemmel uyum sağlıyor. Bu satın alma, müşterilerimize çeşitlendirilmiş bir katma değerli ürün portföyüyle daha iyi hizmet verebilmemizi sağlıyor, ” dedi. Langholz , “Cargill, büyük başarılara ve küresel erişime sahip bir şirket. Ayrıca değerlerimizi paylaşan aile şirketi.” diye konuştu. Konspol’un kurucusu Kazimierz Pazgan ise, “Bunun, 40 yıldır ailemle birlikte büyüttüğüm bir şirket olan Konspol’un geleceği için en iyi garanti olduğuna eminim.” ifadelerini kullandı.

Kontrol edin

fao

FAO’nun yeni Genel Direktörü Çinli Qu Dongyu

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Genel Direktörü, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Tarım ve Kırsal …